Robot planetarny ranking – mikser planetarny – dobry – porównanie modeli – jaki wybrać

0

Robot kuchenny to wszechstronne urządzenie kuchenne, które może szybko i łatwo posiekać, pokroić, rozdrobnić, zmielić i zrobić puree z prawie każdej żywności. Niektóre modele mogą również pomóc domowym kucharzom w przygotowywaniu soków z owoców cytrusowych i warzyw, ubijaniu ciasta, ugniataniu ciasta chlebowego, ubijaniu białek oraz mieleniu mięsa i warzyw. I co ważne, jaki test robotów planetarnych wypada? Zobacz:

Robot planetarny ranking – bosch mum 5 – porównanie modeli – mikser planetarny – dobry

Robot kuchenny, dobry mikser planetarny został wprowadzony na rynek północnoamerykański w 1973 roku przez inżyniera Carla Sontheimera, który spędził rok na dostosowaniu francuskiego blendera przemysłowego do potrzeb kucharza domowego. Minęło kilka lat, zanim konsumenci zdali sobie sprawę z tego, jak przydatne może być nowe urządzenie, ale kiedy już to zrobili, robot kuchenny stał się bestsellerem.

Wynalazek Sontheimera zrewolucjonizował przygotowywanie posiłków w domowych kuchniach na całym świecie.

W tym artykule poznamy procesory kuchenne i dowiemy się, jak używać dobry robot planetarny do wykonywania typowych zadań kuchennych. Przedstawimy bosch mum 5 porównanie modeli i również łatwy przepis na wykorzystanie robota kuchennego.

Podstawowe komponenty. Nowoczesne roboty kuchenne występują w trzech podstawowych rozmiarach: pełnym, kompaktowym i mini. Niezależnie od rozmiaru, podstawowe komponenty są takie same: silnik, misa z pokrywą i rurką podającą oraz zestaw przystawek, jaki mikser planetarny?

Robot planetarny ranking - bosch mum 5 - porównanie modeli - mikser planetarny - dobrySilnik znajduje się w podstawie urządzenia i jest jego najcięższą częścią. Pełnowymiarowe urządzenia mają zazwyczaj większe, mocniejsze silniki i mogą ważyć ponad 20 funtów (9 kg). Waga ta ma wartość użytkową: Ciężar podstawy nadaje urządzeniu stabilność i zapewnia, że nie będzie się ono poruszać podczas pracy silnika. Choć pierwsze podstawy robotów kuchennych były wykonane wyłącznie z białego, twardego plastiku, dziś są one dostępne w wielu stylowych kolorach oraz z metalowymi i plastikowymi wykończeniami, co zapewnia, że urządzenie będzie pasować do wystroju kuchni.

Z silnika wysuwa się w górę wałek, który zasila przystawki. Misa, która jest zazwyczaj wykonana z trwałego, przezroczystego plastiku, pasuje do tego wałka i blokuje się na miejscu, a jaki robot kuchenny planetarny polecacie? Pokrywa, zazwyczaj wykonana z tego samego materiału, blokuje się na górze misy; w wielu starszych modelach, włączenie mechanizmu blokującego włącza silnik, ale nowsze modele zazwyczaj mają włącznik lub przycisk.

Robot planetarny ranking – jaki polecacie – jaki kupić

jaki robot planetarny kupić? W pokrywie znajduje się rurka podająca wyposażona w tłok. Przez tę rurkę można włożyć jedzenie do urządzenia, popychając je w dół za pomocą tłoka. Niektóre modele mają szersze i węższe rurki do podawania pokarmu, które można wykorzystać do większych i mniejszych produktów. Rozmiar miski różni się w zależności od wielkości urządzenia i teraz już wiesz jaki robot planetarny wybrać.

 • Pełnowymiarowe misy mają zazwyczaj pojemność od 9 do 13 filiżanek.
 • Miski w rozmiarze kompaktowym mogą pomieścić od 5 do 7 filiżanek.
 • Miski w rozmiarze mini mogą pomieścić od 2 do 5 filiżanek.
 • Niektóre modele posiadają duże i małe miski do użytku z tą samą podstawą.

W następnej części przyjrzymy się przystawkom, które służą do krojenia w plastry i kostki w robotach kuchennych. W podstawowym mikser planetarny media expert przystawki mieszczą się na wałku wewnątrz misy. Standardowe przystawki do robota kuchennego to ostrze w kształcie litery S – znane również jako ostrze sabatiera – oraz tarcze do rozdrabniania i krojenia.

Robot planetarny ranking - media expert - opinieOstrze sabatiera znajduje się na dole misy. Składa się mikser planetarny opinie z dwóch małych, zakrzywionych ostrzy umieszczonych po przeciwnych stronach centralnego plastikowego słupka, który pasuje do wałka wewnątrz misy. Ostrza sabatiera są zwykle wykonane z metalu, ale czasami są wykonane z twardego plastiku.

Może się okazać, że preferowane są ostrza metalowe, ponieważ dłużej zachowują swoją ostrość. Tarcze do rozdrabniania w mikser planetarny ranking i krojenia są wykonane z metalu i znajdują się w górnej części misy, nad wałkiem. Po wciśnięciu pokarmu do rury podającej, styka się on z tarczą, po czym zostaje starty lub pokrojony do misy. Otwory w tarczach do rozdrabniania i krojenia mogą dawać drobne, średnie lub grube kawałki jedzenia. Jeśli tarcze nie są dołączone do robota kuchennego, można je kupić oddzielnie.

Robot planetarny ranking – media expert – opinie

Wyobraźnia miksery planetarne ranking. Oprócz standardowych przystawek dostarczonych z robotem kuchennym, można uzupełnić wyposażenie najlepsze roboty planetarne i uczynić urządzenie bardziej uniwersalnym, kupując dodatkowe przystawki. Inne popularne przystawki w najlepszy mikser planetarny to:

 • Ostrze do ciasta – To ostrze jest wykonane z plastiku lub metalu i ma prostsze (mniej zakrzywione) łopatki niż ostrze sabatiera. Używa się go do wyrabiania ciasta na chleb i pizzę.
 • Bicze do jaj – Ta przystawka ma dwa proste ramiona z dużymi otwartymi łopatkami na końcach. Używa się jej do ubijania białek i bitej śmietany, wprowadzając odpowiednią ilość powietrza, aby uzyskać puszysty produkt końcowy.
 • Tarcza do julienne – Ta część ma rząd wystających, krótkich, ostrych zębów. Używa się go do cięcia żywności na długie, cienkie zapałki.
 • Tarcza do frytek – Jest podobna do tarczy julienne, ale pozwala uzyskać większe, grubsze kawałki.
 • Sokowirówka do cytrusów – Jest to przystawka w kształcie kopuły, która mieści się na szczycie wałka i obraca się, aby wycisnąć sok z pomarańczy, grejpfrutów, cytryn, limonek itp.
 • Sokowirówka bez cytrusów – To przeciera owoce i warzywa wprowadzone do rury zasilającej, zbierając miąższ w środku i odcedzając sok na dno misy.
  W ofercie można znaleźć także specjalny pojemnik do przechowywania wszystkich przystawek w jednym miejscu oraz dodatkowe misy robocze, które mogą się przydać, jeśli w robocie kuchennym robimy kilka rzeczy i nie chcemy myć misy między zadaniami.

Ponadto, jak wspomniano, niektóre modele najlepszy robot planetarny mają różnej wielkości rury zasilające i miski, które mogą być używane z tą samą podstawą. Może to pomóc w wykonywaniu różnych zadań bez konieczności kupowania dwóch różnych urządzeń.

Jak używać robota kuchennego, profesjonalny robot planetarny? Ok, masz robota kuchennego ze wszystkimi potrzebnymi akcesoriami. Jak go teraz używać ranking mikserów planetarnych? Tarcza do szatkowania szybko i sprawnie ściera popularne składniki, takie jak ser i marchew, a tarcza do krojenia w plastry pozwala uzyskać idealnie równe plasterki ziemniaków i jabłek w krótkim czasie. Wystarczy przepchnąć jedzenie przez rurkę podającą za pomocą tłoka.

Siekanie, mielenie i robienie puree wymaga nieco więcej techniki. Zilustrujmy to z ranking robotów planetarnych do 1000 zł, ucząc się, jak zrobić świeżą salsę przy użyciu procesora.

Podstawowy przepis na salsę. Wiesz, że świeża salsa zawiera warzywa takie jak pomidory i ostre chili; może również zawierać składniki takie jak cebula, czosnek i świeża kolendra. Może Cię kusić, aby po prostu wrzucić wszystkie składniki do robota kuchennego i włączyć go, ale skończysz z czymś, co bardziej przypomina zupę gazpacho niż salsę.

Robot planetarny ranking – najlepszy – profesjonalny – do 1000 zł

Lepiej pracować etapami, ponieważ poszczególne składniki salsy będą miały różną teksturę: Chcesz, aby chili i czosnek były oczyszczone, aby ich smak był równomiernie rozprowadzony w całej masie; chcesz, aby szalotki i kolendra były drobno posiekane, ale nie oczyszczone, tak aby małe zielone kawałki były widoczne; i chcesz, aby twoje pomidory były w kawałkach wielkości. Aby uzyskać takie zróżnicowanie w wielkości i konsystencji, będziesz musiał wprowadzać składniki po kolei lub po dwa, przetwarzając je po kolei.

Robot planetarny ranking - najlepszy - profesjonalny - do 1000 złPonieważ czosnek i chili wymagają najwięcej obróbki, zacznijmy od nich. Obierz ząbek czosnku, usuń łodygę z ostrej chili i wrzuć je na dno miski robota kuchennego. Następnie włącz go. Zobaczysz, że robot do wyrabiania ciasta ranking czosnek i chili szybko się posiekają, ale jeśli twoja misa jest duża, może się okazać, że zostaną rzucone o bok, z dala od ostrzy. Będziesz musiał wyłączyć silnik i zgarnąć miskę, umieszczając kawałki jedzenia ponownie bliżej ostrzy. (Wiele robotów kuchennych ma w zestawie małą plastikową szpatułkę do tego celu).

Przekonasz się również, że robot kuchenny planetarny ranking dodanie odrobiny płynu (łyżka stołowa świeżego soku z limonki, wody lub oliwy z oliwek będzie idealna dla Twojej salsy) pomoże zapewnić, że jedzenie rzucone o bok misy ścieknie z powrotem na dno dość szybko. Przekonasz się również, że stosowanie pulsacji – włączanie silnika na jedną sekundę, wyłączanie go na jedną sekundę, a następnie włączanie ponownie na jedną sekundę – daje żywności czas na ściekanie w pobliżu ostrzy.

Pulsowanie jest jedną z najważniejszych technik przetwarzania żywności; pozwala ono kontrolować teksturę jedzenia, aby upewnić się, że nie jest ono nadmiernie przetworzone i robot planetarny bosch czy kenwood? Co wybrać?

Po 10-15 jednosekundowych pulsach i kilku zgarnięciach, czosnek i chili powinny być oczyszczone. Teraz dodajmy szalotkę i kolendrę, robot planetarny do 1000 zł. Upewnij się, że dobrze umyłeś wszystkie warzywa i odciąłeś korzenie oraz poszarpane kawałki. Wyjmij tłok z rurki podającej, wrzuć szalotkę i małą garść kolendry, włóż tłok i użyj pięciu jednosekundowych impulsów, aby posiekać zieleninę, skrobiąc po bokach miski w połowie.

robot planetarny jaki wybrać? Teraz, pomidory w robot planetarny do 500 zł. Najpierw przekrój je na pół wzdłuż, a następnie na ćwiartki i odetnij końcówkę łodygi. Teraz włóż kawałki pomidorów do misy przez rurkę podającą (z wyłączonym silnikiem) i przerób je trzema lub czterema jednosekundowymi impulsami. Voila! Prosta salsa z robot planetarny opinie, pięknie przygotowana. Przelej swoje arcydzieło do miski, dopraw solą do smaku i weź chipsy kukurydziane i super masz to dzięki robot planetarny z dużą misą!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here