odkurzacze bezworkowe ranking – najlepsze – nowoczesne – mały – mocny – dobry

0

Jak dobre są odkurzacze bez worka? Zakup nowego odkurzacza to na pierwszy rzut oka prosta sprawa. Ale na drugi rzut oka wszystkie opcje, marki i akcesoria mogą być dość mylące. Czy powinien to być odkurzacz bez worka? A może bardziej odpowiada Ci odkurzacz z workiem na kurz? Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego odkurzacza, łatwo jest zwariować przy tak wielu wyborach i czynnikach do rozważenia.

Teraz czas zachować spokój i wziąć głęboki oddech. Bo Twój bosch odkurzacz bezworkowy to Twój najważniejszy przyjaciel w walce z kurzem i okruchami. Przedstawiamy wady i zalety odkurzacza bez worka oraz urządzenia z workiem na kurz.

odkurzacze bezworkowe ranking – bosch – dobry – jaki wybrać?

Jakie są zalety odkurzacza bezworkowego? Odkurzacze bezworkowe to dość nowa innowacja w świecie odkurzaczy. Są one łatwe w użyciu, czyszczeniu i konserwacji. Dla osób, które nie lubią kupować dodatkowych worków na kurz, idealnym rozwiązaniem jest odkurzacz bez workowy. Odkurzacze bezworkowe spotkały się z dużym entuzjazmem i jest ku temu wiele powodów, więc odkurzacz bezworkowy czy workowy?

Opcja przyjazna dla środowiska. W porównaniu z jego workowym odpowiednikiem, dobry odkurzacz bezworkowy jest po prostu bardziej przyjazną dla środowiska opcją. Odkurzacze z workiem mogą w ciągu swojego życia zużyć setki worków, a w przypadku modelu bezworkowego nie wyrzucasz do kosza niczego zbędnego wraz z kurzem i brudem.

Jeśli jesteś szczególnie świadomy ekologicznie (lub po prostu jesteś aktywnym ogrodnikiem), możesz nawet opróżnić worek na kurz bezpośrednio do swojego kompostownika. Jeśli chcesz, aby Twój kompost był szczęśliwy, upewnij się, że nie odkurzyłeś żadnych chemikaliów ani innych przedmiotów, które mogą zaszkodzić kompostowi.

Łatwy w użyciu i czyszczeniu odkurzacz bezworkowy mocny. Odkurzacze bezworkowe to najpopularniejsza opcja wśród odkurzaczy. Nie trzeba ciągle kupować worków na kurz i łatwiej pozbyć się kurzu i brudu. Pojemnik na kurz można nawet włożyć do zmywarki (tylko solidne plastikowe części). Umyj filtry niewielką ilością ciepłej wody z detergentem. Pozwól, aby wszystko dokładnie wyschło przed ponownym włożeniem części do odkurzacza.

odkurzacze bezworkowe ranking - bosch - dobry - jaki wybrać?

Jeśli przypadkowo odkurzysz coś cennego, szybko otwórz pojemnik i wyjmij biżuterię lub podobne przedmioty. W przypadku odkurzacza workowego trzeba by było rozciąć worek i grzebać w nim. Niedrogi, jaki odkurzacz bezworkowy. Po zakupie dobry odkurzacz bezworkowy jest tańszy w eksploatacji i utrzymaniu niż odkurzacz workowy. Przede wszystkim dlatego, że nie trzeba ciągle kupować nowych worków na kurz tylko po to, by móc korzystać z odkurzacza.

Pojemnik na kurz w modelu odkurzacz bezworkowy najlepszy może być wielokrotnie opróżniany i zazwyczaj wystarcza na cały okres użytkowania odkurzacza. Szybkie opróżnianie. Przezroczysty pojemnik na kurz, który jest standardem w odkurzaczach bezworkowych, sprawia, że z łatwością zorientujesz się, kiedy odkurzacz wymaga opróżnienia. Możesz też szybko sprawdzić, czy Twój odkurzacz działa jak należy.

odkurzacze bezworkowe ranking – najlepsze – małe – mocny odkurzacz

Po zakończeniu odkurzania, kurz i włosy powinny znaleźć się w koszu. Jeśli tak nie jest, Twój odkurzacz bezworkowy ranking zmaga się ze słabą siłą ssania. Więcej na ten temat możesz przeczytać w tym poradniku o odkurzaczach. Zarówno małe odkurzacze bezworkowe, jak i odkurzacze z workami tracą skuteczność ssania wraz ze wzrostem ilości kurzu i brudu.

odkurzacze bezworkowe ranking - najlepsze - małe - mocny odkurzaczOchrona przed alergenami w odkurzacz blaupunkt vcc301. Wiele nowych modeli odkurzaczy z workami na kurz często wykorzystuje filtry HEPA, które wyłapują większość alergenów w Twoim domu. Odkurzacze z filtrami HEPA polecane są dla każdego, ale szczególnie dla osób, które często cierpią na objawy alergii. Aby uzyskać nazwę HEPA, filtry muszą przejść rygorystyczne testy, aby zapewnić, że są w stanie przechwycić co najmniej 99,97% cząsteczek o wielkości 0,3 mikrona lub większych.

Ponadto, filtry HEPA są znane z tego, że usuwają więcej kurzu i pyłków z powietrza niż jakikolwiek inny rodzaj filtrów, zwłaszcza w odkurzaczach. Czystsze niż kiedykolwiek. Odkurzacze workowe to zawsze czysta sprawa dla wszystkich, a szczególnie dla alergików. Sam worek działa również jako świetny filtr i jest niezwykle skuteczny w zatrzymywaniu kurzu, brudu, włosów i innych zanieczyszczeń wewnątrz worka. Ponieważ worki na kurz są szczelne, zasysane cząsteczki brudu nie przedostają się z powrotem do powietrza. Alergicy mogą oddychać spokojnie z odkurzacz bosch bgs05a322.

odkurzacze bezworkowe ranking – nowoczesne – blaupunkt vcc301 – bosch bgs05a322 – electrolux pc91 alrg

Mniej konserwacji odkurzacz electrolux pc91 alrg. Odkurzacze z workiem wymagają zazwyczaj mniejszej konserwacji niż ich bezworkowe odpowiedniki. Worki Hoover mogą pomieścić nawet kilogram zanieczyszczeń, dlatego nie trzeba ich tak często wymieniać. Filtr jest zazwyczaj wbudowany bezpośrednio w worek i jest również wymieniany z każdym nowym workiem.

Brud trafia w całości do worka nie zanieczyszczając odkurzacza. Mniejsze jest też ryzyko, że coś się złamie. Opróżnianie rzadziej konieczne. Worki do odkurzacza odciążają Twój odkurzacz z dwóch powodów. Po pierwsze, filtry są wbudowane w same worki, więc nie trzeba ich czyścić, jak wspomniano wyżej. Po drugie, worki zatrzymują więcej zanieczyszczeń niż odkurzacze bez worków. Nie musisz więc tak często opróżniać worka na kurz, co z kolei jest łatwiejsze dla Twojego odkurzacza.

Każde otwarcie odkurzacza zwiększa ryzyko zużycia. Ile watów powinien mieć dobry odkurzacz? Moc odnosi się do mocy silnika i mówi tylko o tym, ile energii elektrycznej zużywa odkurzacz. Nie dajcie się więc zwieść, bo większa moc oznacza większy pobór prądu! Nie musisz jednak zmieniać odkurzacza, nawet jeśli masz starszy model. Różnica w rocznym rachunku za energię elektryczną wynosi zazwyczaj tylko kilka euro.

Przy okazji: dyrektywy unijne ograniczają od 2019 roku moc do maksymalnie 900 watów. Dwie najważniejsze specyfikacje odkurzacza to siła ssania i przepływ powietrza. Zwróć więc uwagę na te dwie wartości. Odkurzacze bezworkowe ranking cieszą się coraz większą popularnością i stanowią silną konkurencję dla modeli z workami na kurz. Jednak pod znanym terminem „odkurzacz bezworkowy” kryje się o wiele więcej niż się wydaje.

Worek na kurz nie może być po prostu wyjęty z normalnego odkurzacza bez wymiany. Nadal będzie odkurzać, ale po rundzie w odkurzaczu będzie osadzać brud przed filtrem silnika. Aby wyjaśnić, jak działa mały mocny odkurzacz bezworkowy, najlepiej zacząć od normalnego odkurzacza z workiem na kurz. Te istnieją już od bardzo dawna, najlepsze odkurzacze bezworkowe dopiero od 1980 roku dzięki Jamesowi Dysonowi.

Jak działa odkurzacz z workiem na kurz? Zwykły odkurzacz z workiem i odkurzacze bezworkowe z filtrem hepa, niezależnie od tego, czy jest to odkurzacz podłogowy, czy odkurzacz na kiju, ma wentylator. Wentylator wytwarza strumień powietrza i kieruje go obok silnika na zewnątrz. W ten sposób powstaje podciśnienie w odkurzaczu. Odkurzacz jest otwarty z przodu i umożliwia podłączenie tam węża ssącego lub ssawki.

odkurzacze bezworkowe ranking - nowoczesne - blaupunkt vcc301 - bosch bgs05a322 - electrolux pc91 alrg

Aby wyrównać podciśnienie, powietrze przepływa przez ssawkę przez otwór przyłączeniowy w odkurzaczu. Za nim znajduje się worek na kurz, który ma bardzo ścisłą siatkę i zbiera i zatrzymuje brud lub kurz. Oczywiście worek na kurz nie może być całkowicie szczelny, bo wtedy powietrze nie mogłoby się już przedostać. Strumień powietrza jest następnie kierowany nad silnik w celu jego schłodzenia i ponownie opuszcza odkurzacz. Aby najmniejsze cząsteczki kurzu nie zatykały silnika elektrycznego i nie uszkadzały go z czasem, przed silnikiem powietrze jest ponownie filtrowane. Również za silnikiem mikrofiltr może wychwytywać ścieranie ze szczotek węglowych silnika.

odkurzacze bezworkowe ranking – z filtrem hepa – opinie

Zalety i wady odkurzacza z workiem. Do zalet odkurzaczy workowych należy zaliczyć niską cenę i niekiedy niski poziom hałasu podczas pracy. Istnieją od dawna, więc wybór producentów i modeli jest bardzo szeroki. O wadach można powiedzieć wiele, zwłaszcza w odniesieniu do worków do odkurzacza. Gdy są pełne, należy założyć nowy worek na kurz. Te trzeba oczywiście kupić.

Nawet zakup odpowiedniego worka do odkurzacza może stać się wyzwaniem. W sklepach dostępna jest nieopanowana różnorodność worków do odkurzacza. W niektórych przypadkach trzeba rozszyfrować oznaczenia typów i sprawdzić kompatybilność z własnym typem odkurzacza. Istnieją również tani dostawcy worków do odkurzacza, które często nie mają oczekiwanej jakości o opinie odkurzacze bezworkowe.

odkurzacze bezworkowe ranking - z filtrem hepa - opinieBez względu na to, jaki worek do odkurzacza kupisz pc91 alrg, będzie on powodował koszty następcze. Jeśli często używasz odkurzacza, będziesz musiał wydać więcej pieniędzy na nowe worki. Wspomniana wyżej zaleta korzystnej ceny odkurzacza szybko rozpływa się, gdy sumują się koszty następcze. Bakterie, grzyby i brzydkie zapachy?

W zależności od częstotliwości użytkowania i stopnia zabrudzenia odkurzanych powierzchni, worek z całym brudem pozostaje w odkurzaczu przez określony czas. Czas wystarczający, aby w worku rozwinęły się bakterie, a nawet grzyby, ranking odkurzaczy bezworkowych. Zaskoczenie następuje w momencie użycia odkurzacza, kiedy strumień powietrza przepływa przez worek i uwalnia najdrobniejsze cząsteczki, w tym nieprzyjemne zapachy, do powietrza w pomieszczeniu. Również tutaj nowoczesne odkurzacze bezworkowe mają przewagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here