Post Pigeon, expogolebie

0

Post Pigeon to wykorzystanie gołębi pocztowych. wysłać wiadomość Gołębie są skuteczne jako posłańcy ze względu na ich zdolność do naturalnego powrotu do domu. Gołębie zostały wysłane do miejsc przeznaczenia w klatkach. Zostanie dołączona wiadomość. Gołębie spontanicznie poleciały do ​​domu. którym odbiorca może przeczytać wiadomość Jest używany w wielu miejscach na całym świecie.

Gołębie były również z powodzeniem wykorzystywane w sytuacjach militarnych iw tym przypadku nazywane są gołębiami bojowymi. Szczegóły – www

Wczesna historia

Jedna metoda komunikacji jest prawdopodobnie tak stara jak starożytni Persowie , prawdopodobnie ze sztuki szkolenia ptaków . [ potrzebne źródło ] Rzymianie używali posłańców gołębi do udzielania pomocy wojskowej ponad 2000 lat temu. Frontinus powiedział, że Juliusz Cezar Używając gołębi jako posłańców w swoich zwycięstwach w Galii, Grecy przekazali w ten sposób swoim miastom nazwiska medalistów olimpijskich .

W XII wieku gołębie były używane do dostarczania posłańców w Bagdadzie. Mogołowie używali również gołębi do dostarczania posłańców.

Przed telegrafem ten sposób komunikacji był szeroko stosowany przez makler giełdowy i finansiści Holenderski rząd ustanowił cywilny i wojskowy system na Jawie i Sumatrze na początku XIX wieku, zabierając ptaka z Bagdadu.W 1851 r. urodzony w Niemczech Paul Julius Reuter otworzył biuro w Londynie. Wysyła notowania giełdowe między Londynem a Paryżem za pośrednictwem nowego kabla Calais do Dover.Reuters wcześniej używał gołębi do latania cen akcji między Akwizgranem a Brukselą , usługa, która działała przez rok, aż do zamknięcia luki w łączu Telegram.

Szczegóły dotyczące zatrudnienia gołębi w okresie Oblężenie Paryża w latach 1870-1971 doprowadziło do przywrócenia szkolenia gołębi do celów wojskowych. W kluczowych krajach powstało kilka stowarzyszeń zajmujących się hodowlą tych gołębi. całej Europy A później rządy ustanowiły system komunikacji do celów wojskowych za pomocą gołębi pocztowych. Po tym, jak gołębie między fortyfikacjami żołnierzy zostały dokładnie przebadane. Zwrócono również uwagę na cel Marynarki Wojennej. wysyłać wiadomości do statków na pobliskich wodach Jest również używany przez agencje prasowe i osoby prywatne przy różnych okazjach. Rządy w wielu krajach stworzyły własne strychy. Uchwalono prawo, które uczyniło zniszczenie takich gołębi poważnym wykroczeniem. Prywatnym stowarzyszeniom oferowana jest potężna premia w zakresie stymulacji i nagrody za niszczenie ptaków drapieżnych. Przed nadejściem radia Gazety używają gołębi do relacjonowania wyścigów jachtów. A niektóre jachty są również wyposażone w strychy.

Kanada

Generał dywizji Donald Roderick Cameron, ówczesny dowódca Królewskiego Kolegium Wojskowego Kanady w Kingston, Ontario, przedstawił Międzynarodową Służbę Gołębi Poszukiwawczo-Ratowniczych. ds. Morskiego i Rybołówstwa, poparł politykę dotyczącą gołębi, pułkownik Gaul.No cóż, zastępca szefa sztabu i major Waldron z Królewskiej Artylerii i kapitan Dopping-Hepenstal z Królewskich Inżynierów zrealizowali plan. Słupy gołębi między stacją obserwacyjną przy latarni morskiej na wyspie a lądem przy forcie w Halifax. Nova Scotia świadczyła usługi kurierskie od 1891 r., aż do zaprzestania służby w 1895 r. Słupy gołębi spotkały się z wysoką śmiertelnością wśród gołębi, ponieważ wiele zostało utraconych. na operacje, na przykład loty z Cytadeli w Halifax, Nowa Szkocja do Sable Wyspa jest trudna do ukończenia dla gołębi.

Paryż

Oblężenie Paryża 1870-1871 Medal Gołębi Post autorstwa artysty Charlesa Degeorge .
Słup gołębi działał, gdy Paryż był oblegany podczas Najbardziej znana jest prawdopodobnie wojna francusko-pruska z lat 1870-1871. Zaledwie sześć tygodni po wybuchu wojny cesarz Napoleon III i francuska armia Chalon poddały się pod Zidane 2 września 1870 roku. Natychmiastowe konsekwencje: upadek drugie imperium i gwałtowna inwazja Prus na Paryż.Zgodnie z oczekiwaniami regularne połączenia z Paryżem i z Paryża zostały przerwane podczas czterech i pół miesiąca oblężenia. i rzeczywiście

Dopiero w połowie lutego 1871 Prusy złagodziły kontrolę. usług pocztowych i telegraficznych, Wraz z oblężeniem 18 września ostatnia napowietrzna linia telegraficzna została odcięta rankiem 19 września, a tajna linia telegraficzna na dnie Sekwany została założona i odcięta 27 września. oblężenie, ale inni zostali schwytani i rozstrzelani. I nie ma dowodów na jakąkolwiek dokładną pozycję po październiku. do Paryża z zewnątrz Oprócz osobistych listów, które posiadają przez osobę nieformalną Dla pewnej komunikacji w Paryżu Jedynym sposobem na sukces jest gołąb komunikacyjny do oblężonego miasta przywieziono tysiące wiadomości, zarówno oficjalnych, jak i prywatnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here