Transfer danych: co to jest i jak działa?

0

Nikt nie lubi marnować pieniędzy. Dlatego Fizz przenosi niewykorzystane dane na kolejny miesiąc. Nie musisz nic robić: dane, których nie wykorzystałeś, są dodawane do danych na następny miesiąc na koniec każdego cyklu płatności.

Przeniesione dane są ważne przez dwa cykle płatności po ich przeniesieniu, nawet jeśli zmienisz swój plan. Jest też zawsze wykorzystywany przed danymi zawartymi w planie miesięcznym. Szczegóły: kongres ehandlu

Czy mogę oddać swoje niewykorzystane dane zamiast je przenosić?

Tak, możesz. Możesz przekazać swoje niewykorzystane dane innemu członkowi Fizz przed ich wygaśnięciem. Jedynym warunkiem jest oddanie niewykorzystanych danych przed końcem cyklu płatności (a więc przed przeniesieniem ich na kolejny miesiąc). Dowiedz się, jakie dane można przekazać

Kiedy należy spodziewać się przelewu?

Skąd mam wiedzieć, czy moje dane zostały przeniesione?
Twoje niewykorzystane dane zostaną przekazane na koniec każdego cyklu płatności.

Aby sprawdzić, kiedy kończy się Twój cykl płatności:

Na swoim koncie Fizz przejdź do zakładki Moje pakiety.
Pod każdym z Twoich pakietów (jeśli masz ich więcej niż jeden), będziesz mógł zobaczyć ile dni pozostało w aktualnym cyklu płatności.

Kiedy upływa termin ważności przekazanych danych?
Skąd mam wiedzieć, kiedy wygasają moje przekazane dane?
Każda partia przekazanych danych wygasa po dwóch pełnych cyklach płatności, nawet jeśli zmienisz swój pakiet.

Aby zobaczyć, kiedy dana partia wygasa:

Na swoim koncie Fizz, przejdź do zakładki Moje plany
Pod pakietem, który chcesz sprawdzić (jeśli masz więcej niż jeden), kliknij na Usage.
Stamtąd przejdziesz do ekranu wyszczególniającego Twoje wykorzystanie. Zobaczysz wszystkie otrzymane dane, a także swoje Dodatki, przeniesione dane itp.
Niebieska strzałka pokaże Ci, z której partii danych aktualnie korzystasz.
Po prawej stronie ekranu zobaczysz liczbę dni pozostałych dla danej partii.

Czy przeniesione dane wygasają natychmiast po zmianie planu?
Oczywiście, że nie. Zachowujesz przeniesione dane przez dwa (2) pełne cykle płatności, nawet jeśli zmienisz swój plan i nawet jeśli nowy plan nie ma danych.

Co to jest transfer plików?

Transfer plików to wymiana plików danych pomiędzy systemami komputerowymi. Według Techopedii: „Transfer plików to proces kopiowania lub przenoszenia pliku z jednego komputera na drugi za pośrednictwem sieci lub połączenia internetowego. Umożliwia udostępnianie, przenoszenie lub przesyłanie pliku lub logicznego obiektu danych pomiędzy różnymi użytkownikami i/lub komputerami, lokalnie i zdalnie.” 1

Pliki danych mogą być ustrukturyzowane lub nieustrukturyzowane, w tym dokumenty, multimedia, grafiki, teksty i pliki PDF. Mogą być one udostępniane poprzez pobieranie lub wysyłanie i przekazywane wewnątrz lub na zewnątrz przedsiębiorstwa.

Transfer plików jest zwykle regulowany przez protokół komunikacyjny, zestaw reguł, które określają sposób przesyłania informacji między komputerami w sieci. FTP (File Transfer Protocol), TCP (Transmission Control Protocol) i HTTP (Hypertext Transfer Protocol) to przykłady powszechnie stosowanych dziś standardów.

Ewolucja transferu plików

Transfer plików rozpoczął się w latach 70-tych, kiedy ludzie zaczęli patrzeć poza dyskietki, aby dystrybuować treści cyfrowe. Jedną z pierwszych platform wymiany plików online był Usenet, elektroniczna tablica ogłoszeń, która pozwalała członkom społeczności na zamieszczanie wiadomości. Funkcja ta pozwalała użytkownikom na dzielenie się plikami danych z innymi członkami grupy dyskusyjnej.

W 1985 roku powstał pierwszy protokół komunikacyjny – FTP. Standard przesyłania plików pozwalał użytkownikom na przesyłanie danych między różnymi systemami komputerowymi przy użyciu tego samego zestawu reguł i składni.

W latach 90. Internet otworzył komunikację na całym świecie, umożliwiając ludziom wymianę informacji za pośrednictwem ogromnej sieci komputerów. America Online (AOL) stała się jednym z pierwszych dostawców usług internetowych.

Oferował on opartą na subskrypcji platformę poczty elektronicznej, z szeregiem usług internetowych, w tym transferem plików.

W 1999 roku powstał serwis muzyczny Napster, umożliwiający użytkownikom dzielenie się z rówieśnikami plikami audio w formacie mp3. W pierwszym roku działalności w obiegu były 4 miliony utworów. 2 Strona jest powszechnie uważana za pierwszy serwis wymiany plików typu peer-to-peer. Utorował on drogę innym sieciom współdzielenia, takim jak Gnutella i Freenet na początku lat 2000.

Obecnie dostępnych jest wiele rozwiązań do szybkiego przesyłania plików, które umożliwiają obsługę przepływu informacji cyfrowych. Systemy przechowywania w chmurze, takie jak Dropbox i iCloud, umożliwiają użytkownikom przechowywanie plików cyfrowych wszystkich typów (w tym zdjęć i filmów) poza siedzibą firmy. Dzięki tej usłudze użytkownicy mogą uzyskać dostęp i przesyłać pliki z dowolnego urządzenia na dowolne urządzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here