Sklep, który jest zawsze otwarty

0

Jakie są wady i zalety handlu internetowego? Jeśli handel elektroniczny przyjął się w takim stopniu, to po prostu dlatego, że oferuje wiele korzyści, nie tylko dla kupującego, ale także dla przedsiębiorcy. Co więcej, dzięki takim platformom jak np. Wizishop, stworzenie własnego biznesu w Internecie nigdy nie było tak proste.

Stworzenie własnego sklepu zajmuje tylko kilka minut, a do rozpoczęcia pracy nie jest wymagana żadna specjalna wiedza informatyczna.

Dlaczego warto założyć biznes e-commerce?

Wielkie otwarcie na świat – strona główna. W przeciwieństwie do fizycznego sklepu, który dociera tylko do lokalnych klientów, e-commerce może rozszerzyć marketing swoich produktów daleko poza granice naszego kraju, od krajów europejskich po Stany Zjednoczone i Azję, co stanowi o wiele więcej potencjalnych klientów dla handlowców!

Sklep, który jest zawsze otwarty, tutaj lub gdzie indziej. Podczas gdy fizyczne sklepy mają ograniczone godziny otwarcia, sklep e-commerce jest zawsze otwarty. Ponownie jest to świetna okazja do zwiększenia obrotów.

Znacznie niższe nakłady finansowe. E-biznesy mają znacznie niższe koszty operacyjne niż fizyczne sklepy. Niekoniecznie potrzebują pracowników czy lokalu do działania. Dzięki temu można oferować bardzo konkurencyjne ceny i nadal być bardzo rentownym.

Prosta logistyka. O wiele łatwiej jest też zarządzać zapasami z biznesie internetowym niż w biznesie fizycznym. Zarządzanie zapasami jest znacznie mniej uciążliwe, co znów zmniejsza koszty operacyjne i koszty zapasów dla e-sprzedawców.

Dodatkowo z WiziShop zajmujemy się wszystkimi skomplikowanymi częściami, abyś mógł się martwić tylko o swój biznes. Interoperacyjność IT, SEO, UX, HTML, CSS… Jesteśmy po to, aby wszystkie te elementy były dla Ciebie sprawne!

Lepsza kartoteka klientów

Zbieranie informacji o Twoich klientach poprzez e-sklep jest również łatwiejsze niż w sklepie. Kupujący chętniej podają swój adres, numer telefonu i dane kontaktowe w ogóle, niż gdy są twarzą w twarz ze sprzedawcą w sklepie fizycznym. Informacje te pozwalają następnie na prowadzenie znacznie bardziej ukierunkowanych, a przez to skuteczniejszych działań marketingowych.

Możliwość pracy w dowolnym miejscu. Wreszcie, e-commerce manager może pracować z każdego miejsca na świecie, o ile ma połączenie z Internetem. Ze względu na tę swobodę lokalizacji, wielu przedsiębiorców zdecydowało się na kariery nomadyczne, pracując w dowolnym miejscu na świecie, aby spełnić swoje marzenia, jednocześnie prowadząc firmę.

Wady handlu elektronicznego (ogólnie). Jednak jak każda działalność mająca na celu zarabianie pieniędzy, e-commerce ma również pewne wady: Wymóg bycia bardzo konkurencyjnym handlowcem.

W Internecie, a także poprzez zakładkę „zakupy” w wyszukiwarkach, szczególnie łatwo jest porównać ceny tego samego produktu pomiędzy różnymi markami. Konsumenci są bardzo dobrze poinformowani i nie wahają się rozgrywać konkurencji. Ma to tendencję do zmniejszania marży, co może czasem spowalniać ich rentowność.

Przejrzystość, uczciwość i pokora mogą ukierunkować Twój biznes tak, aby zadowolić coraz bardziej wymagających klientów. Jeśli dodatkowo dodasz do tego ultra responsywny interfejs e-commerce i dobrze zaprojektowane customer experience, na pewno się wyróżnisz!

Brak interakcji międzyludzkich

Mimo że z większością sklepów e-commerce można skontaktować się mailowo lub telefonicznie, mają strategię wielokanałową i są obecne na portalach społecznościowych, wielu konsumentów ubolewa nad brakiem kontaktu podczas zakupów w sieci. Uzyskanie spersonalizowanych informacji w sieci jest znacznie bardziej skomplikowane niż w sklepie.

Nie wahaj się więc wyobrazić sobie formatów, które mogą przełamać cyfrową barierę: zakupy na żywo, historie twarzą w twarz, filmy z Twojego obszaru sprzedaży, a nawet webinaria dotyczące Twojej dziedziny. Im więcej stworzysz linków, tym bardziej Twoja społeczność będzie lojalna wobec Ciebie!

Konieczność radzenia sobie z problemami technicznymi. Aby Twój biznes internetowy mógł działać, będziesz potrzebował dobrej infrastruktury technicznej. Robale będą twoimi najgorszymi wrogami! Robale muszą być ograniczone do minimum, w przeciwnym razie Twój biznes będzie miał kłopoty. W przeciwieństwie do platform open source, z platformą SaaS, taką jak WiziShop, aspekt techniczny jest całkowicie zarządzany przez rozwiązanie e-commerce. Masz stale do dyspozycji zespół, który pozwoli Ci uniknąć tego typu problemów i pomoże Ci w specyfikacji technicznej Twojej platformy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here