wilgotność resztkowa jaka najlepsza – klasa efektywności wirowania – ile wody pobiera pralka podczas jednego prania

0

Jak ją czyścić i pielęgnować? Zadbane pralki działają dłużej. Ale nie tylko: również lepiej piorą, są bardziej wydajne, a więc zużywają mniej energii. Pokazujemy, jak czyścić i dbać o to urządzenie oraz co zrobić w przypadku pojawienia się nieprzyjemnego zapachu.

Zapobieganie powstawaniu zarazków. Wilgoć wewnątrz pralki tworzy pożywkę dla zarazków i bakterii. Często powoduje to również wydostawanie się nieprzyjemnych zapachów. Dlatego warto wyjąć je jak najszybciej po praniu. Aby resztki wilgoci mogły odparować z bębna, należy pozostawić otwarte drzwi. Najlepiej, aby zawsze była lekko otwarta, gdy nie używasz pralki. W ten sposób wnętrze będzie zawsze dobrze wentylowane: w tak suchym i suchym środowisku drobnoustroje i bakterie nie znajdą miejsca do rozwoju.

wilgotność resztkowa jaka najlepsza – co oznacza klasa wirowania b – klasa wirowania c

Zarazki mogą tworzyć się również w wannie, dlatego zawsze trzymaj ją otwartą, aby mogła wyschnąć. Czyszczenie zasobnika na detergenty? W przypadku wielu pralek taca na detergenty szybko się brudzi, ponieważ detergent lub płyn do płukania tkanin nie zawsze jest całkowicie wypłukiwany. Resztki produktu gromadzą się i detergent nie jest już prawidłowo wprowadzany do urządzenia.

Zwykle tacę można po prostu wyjąć i dokładnie wyczyścić szmatką. Narożniki i ciasne miejsca można wyczyścić za pomocą wacika. Aby poluzować uporczywe inkrustacje, pozostaw tacę do namoczenia w wodzie z octem na kilka godzin lub na noc – co oznacza klasa wirowania b. Można je wtedy łatwo usunąć. Ewentualnie można wygodnie umyć tacę w zmywarce.

Odkazić pralkę za pomocą prania w wysokiej temperaturze. Piorąc w niskich temperaturach, zrobisz coś dobrego dla środowiska. Jednak przynajmniej dwa razy w miesiącu należy wykonać pranie w temperaturze 60 stopni z użyciem uniwersalnego detergentu zawierającego wybielacz. Używaj proszku do prania, a nie żelu, ponieważ zawiera on wybielacze. Ewentualnie raz w miesiącu można przeprowadzić puste pranie w temperaturze 90 stopni.

Powód? Brudne ubrania uwalniają zarazki i bakterie, które nie są całkowicie eliminowane w niskich temperaturach. Jeśli się rozmnożą, to powstaje tzw. biofilm, który w dłuższej perspektywie powoduje nieprzyjemne zapachy w pralce. Ponadto zewnętrzna część bębna oraz rury nie są dostępne i nie można ich czyścić ręcznie a ile litrów wody zużywa pralka automatyczna. Mycie w wysokiej temperaturze będzie więc je najlepiej odkażać.

wilgotność resztkowa jaka najlepsza - co oznacza klasa wirowania b - klasa wirowania cJak można usunąć pleśń z gumy pralki i ile prądu zużywa pralka na 1 pranie? Pleśnie to wielokomórkowe organizmy szkodników należące do grupy mycetes, które aby żyć muszą czerpać składniki odżywcze z podłoża, na którym się znajdują. Rozwijają się w sprzyjających warunkach, na przykład w domach, w których panuje wilgoć, i atakują wszystko, od żywności po naczynia, od mebli po tekstylia, od tapet po urządzenia elektryczne.

wilgotność resztkowa jaka najlepsza – ile prądu zużywa pralka na 1 pranie

W szczególności atakują urządzenia gospodarstwa domowego zasilane wodą lub parą wodną, w tym zwłaszcza lodówki, zmywarki, pralki i suszarki. W tych warunkach ich obecność jest bardzo szkodliwa, gdyż może prowadzić do szkodliwych zanieczyszczeń.

DLACZEGO W PRALKACH TWORZY SIĘ PLEŚŃ? I ile wody pobiera pralka podczas jednego prania? Pleśń rośnie bardzo szybko, zwłaszcza w pralkach, ponieważ występują pewne czynniki predysponujące:

  • temperatura: wpływ termiczny, uwarunkowany wyjątkową odpornością przetrwalników, które mogą przetrwać w ekstremalnych warunkach, sprzyja ich rozwojowi w gorących środowiskach, takich jak bęben, filtr i uszczelki gumowe;
  • wilgotność: musi przekraczać 60%, aby umożliwić kiełkowanie zarodników. Takiemu stanowi sprzyja stagnacja niewielkich ilości cieczy, które często pozostają zlokalizowane w pętlach struktur plastycznych;
  • światło: pleśnie preferują słabo oświetlone środowiska i dlatego rozmnażają się w ciemnych miejscach, takich jak różne zagłębienia pralki;
  • brak wentylacji: stagnacja powietrza i brak wymiany powietrza, warunki występujące wewnątrz bębna, zwłaszcza gdy drzwi są zamknięte, przyczyniają się do namnażania pleśni.

Krótko mówiąc ile wody zużywa pralka na 1 pranie, nieprzyjemna sytuacja zarówno dla czystego prania, które jest śmierdzące, jak i dla alergii na pleśń, na którą cierpi wiele osób, a która w takich przypadkach może się pogłębić. JAKIE SĄ PROBLEMY Z PLEŚNIĄ W PRALCE? Pralka jest chyba urządzeniem AGD najbardziej dotkniętym problemem pleśni. Mogą one wystąpić w niemal wszystkich jego częściach, zwłaszcza jeśli przez jakiś czas był nieużywany.

wilgotność resztkowa jaka najlepsza - ile prądu zużywa pralka na 1 pranieBęben, choć wykonany ze stali nierdzewnej, stopu gwarantującego doskonałe parametry użytkowe, posiada liczne otwory (okrągłe otwory), które często otoczone są pierścieniem złożonym na sobie. Właśnie w miejscu założenia pierścienia mogą powstać obszary zatrzymujące wilgoć, która następnie ma tendencję do stagnacji.

Najbardziej dotkniętą przez pleśń częścią par excellence pozostają jednak uszczelki. Są to gumowe struktury z wewnętrznymi pętlami, do których niełatwo się dostać, a które oferują maksymalną pojemność dla pozostałości wody po praniu, będąc stale wypełnione śladową ilością brudnej wody – klasa efektywności wirowania. Stagnacja takich płynów przyczynia się do ułatwienia rozmnażania się pleśni. W rzeczywistości na plastikowych końcówkach uszczelek znajdują się wysoki procent wilgotności, wyższe niż temperatury otoczenia, brak światła.

wilgotność resztkowa jaka najlepsza – ile litrów wody zużywa pralka automatyczna

Nie tylko uszczelki klasa wirowania c: taca na detergenty i zmiękczacze utrzymuje na dnie wodniste resztki, które są idealnym podłożem do kiełkowania zarodników, zwłaszcza jeśli są inkrustowane produktami detergentowymi. Filtr stwarza również warunki predysponujące do rozmnażania się pleśni, ponieważ wszystkie cząstki odpadów są na nim osadzane, stanowiąc optymalne siedlisko do namnażania się zarodników.

Jednoczesna obecność brudu i stagnującej wody przyczynia się do powstawania swoistego szlamu, który inicjuje rozwój pleśni. Czy w Twoim domu również występuje pleśń? Kliknij tutaj i dowiedz się, czy wymiennik powietrza może być dobrym pomysłem.

JAK USUNĄĆ PLEŚŃ Z GUMY I PLASTIKU W PRALCE? Jeśli zauważysz, że na uszczelkach pralki pojawiają się spleśniałe miejsca, musisz działać szybko klasa wirowania w pralce: im dłużej pozostają zarodniki zarażenia, tym trudniej je usunąć.

Postępuj w następujący sposób: namocz stary ręcznik w roztworze równych części wybielacza i letniej wody, aż do całkowitego namoczenia. Teraz usuń nadmiar wody i postępuj, umieszczając ręcznik wewnątrz uszu uszczelki i pozostawiając go na co najmniej godzinę. Zdasz sobie sprawę, że operacja się udała, jeśli po wyjęciu ręcznika z zagłębienia, forma jest miękka i nawilżona.

Zadaniem wybielacza jest zabicie zarodników poprzez rozerwanie ich błon komórkowych, które będąc niezwykle odporne, wymagają drastycznego działania. Wybielacz (podchloryn sodu) jest w stanie wykorzystać organiczne właściwości zarówno chloru, pierwiastka o znacznej sile sanityzacji, jak i sodu, który jest w stanie zmienić ciśnienie osmotyczne powodując rozerwanie błon zarodników, więc na co zwrócić uwagę przy zakupie pralki.

W tym momencie możesz użyć szczoteczki do zębów do wyszorowania plastiku, aby trwale usunąć pozostałości pleśni. Aby usunąć z kosza wszelkie ślady pleśni, można ustawić pranie próżniowe w temperaturze 60° C, wprowadzając do dozownika (lub bezpośrednio do kosza) dwie szklanki białego octu zmieszanego z dwiema łyżkami wodorowęglanu sodu.

Skuteczność tego roztworu zależy od tego, że w jego skład wchodzi zarówno środek zakwaszający (ocet), jak i solny (wodorowęglan sodu pralka ang), których właściwości chemiczne synergicznie się uzupełniają. Ściana komórkowa zarodników zostaje przerwana, zabijając pleśń, która zostaje wyeliminowana podczas cyklu prania.

Na koniec można zakończyć operację, przecierając bęben szmatką nasączoną wybielaczem, a następnie pozostawiając otwartą pralkę na co najmniej jeden dzień bez robienia prania. Jeśli chcesz mieć absolutną pewność, że wyeliminowałeś resztki pleśni, możesz podświetlić bęben na kilka godzin za pomocą latarki; w ten sposób promieniowanie świetlne zakończy działanie sanityzujące.

wilgotność resztkowa jaka najlepsza – wilgotnosc po ang – pralka pod blatem łazienkowym

JAK WYCZYŚCIĆ FILTR PRALKI I USUNĄĆ WSZYSTKIE ŚLADY PLEŚNI. Aby skutecznie wyczyścić filtr, po jego demontażu można zanurzyć go w roztworze wody i podchlorynu sodu, którego użyliśmy do czyszczenia uszczelki, pralka pod blatem łazienkowym. Również w tym przypadku zarodniki muszą oderwać się od podłoża, zanim będzie można je łatwo usunąć.

wilgotność resztkowa jaka najlepsza - wilgotnosc po ang - pralka pod blatem łazienkowym

Gdy zauważymy, że cząsteczki pleśni i brudu mają tendencję do podnoszenia się od podstawy filtra, możemy użyć suszarki do włosów, kierując strumień letniego powietrza (nigdy zbyt gorącego, aby nie pogorszyć struktury) w kierunku miejsc skolonizowanych przez pleśń. Jeśli wolisz stosować mniej agresywne zabiegi antypleśniowe, możesz użyć roztworu sporządzonego z jednej filiżanki soku z cytryny i jednej filiżanki nadtlenku wodoru rozpuszczonego w jednym litrze wody o temperaturze pokojowej.

Jest to naturalny produkt o skutecznych właściwościach przeciwgrzybicznych. JAK ZAPOBIEGAĆ POWSTAWANIU PLEŚNI W PRALCE. Na koniec pamiętaj, że prewencja to zwycięska broń, wilgotność resztkowa jaka najlepsza. Oto co możesz zrobić, aby zapobiec powstawaniu pleśni w pralce:

  • zawsze zostawiaj otwarte drzwi po każdym myciu (zapobiegniesz stagnacji kondensacji),
    regularnie czyścić bęben, uszczelkę, filtr i wannę za pomocą octu i wodorowęglanu,
  • co miesiąc przeprowadzaj przynajmniej jedno odkurzanie, używając dobrej jakości środków odkażających,
  • należy pamiętać o bardzo dobrym osuszeniu zagłębień uszczelki, aby usunąć resztki zastałej wody.

Jeśli warunki są szczególnie złe, można zdemontować uszczelkę i przez co najmniej godzinę moczyć ją w roztworze octu i sody oczyszczonej (w równych częściach) rozpuszczonych w letniej wodzie. Drzwiczki to także punkt narażony na skraplanie się pary wodnej, dlatego dobrze byłoby je osuszyć po każdym cyklu prania, zwłaszcza gdy planujemy nie korzystać z pralki przez jakiś czas. Na koniec upewnij się wilgotnosc po ang, że nigdy nie pozostawiasz prania wewnątrz bębna po zakończeniu prania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here