Ranking lodówek – energooszczędna – średnia – z dużym zamrażalnikiem – jaka najlepsza?

0

Lodówka, serce kuchni, znajduje się obecnie w 98% domów: jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych urządzeń we Francji. Rzeczywiście, trudno się bez niego obejść! Różnorodność formatów, od blatu stołowego idealnego do studia, po wielodrzwiowe lub amerykańskie dobre lodowki rodzinne, nie zapominając o chłodziarko-zamrażarkach, spełnia wszystkie style życia i wzorce konsumpcji.

Co roku we Francji sprzedaje się prawie 3 miliony lodówek. Na tym konkurencyjnym rynku producenci starają się pozyskać konsumentów, stale ulepszając swoje modele, zwłaszcza pod względem zużycia energii, oraz oferując nowe opcje. Oto przegląd tego, co należy wiedzieć przed zakupem i jaka lodówka najlepsza.

Ranking lodówek – dobre – energooszczędne – opinie

Segment i marki lodówek jest stosunkowo zróżnicowany i wbrew powszechnemu przekonaniu wciąż ewoluuje o nowe rodziny produktów. Dobrym przykładem jest tu rosnące znaczenie ranking lodówek wolnostojących 2019 2022 wielodrzwiowych pod względem sprzedaży, które cieszą się dużym powodzeniem ze względu na łatwość użytkowania przez duże rodziny. Aby wybrać najlepszą dla siebie najlepsza lodówka 2019, zadaj sobie kilka pytań: jaka jest konfiguracja Twojej kuchni i lodówka energooszczędna jaka pasuje (a w szczególności jej wielkość)?

Czy spożywasz dużo mrożonek, w którym to przypadku zwykła zamrażarka nie wystarczy? Robisz zakupy bardzo regularnie czy wolisz robić zapasy na tydzień lub dwa?

Ranking lodówek - dobre - energooszczędne - opinieLodówki kombinowane – najlepsza lodówka no frost. Jest to zdecydowanie najpopularniejszy format we Francji. Lodówka kombinowana to oszczędność miejsca dzięki połączeniu dwóch urządzeń w jednym. Pojemność części chłodniczej lodówki kombinowanej może wynosić, w zależności od modelu, od 150 do 250 litrów, a w przypadku urządzeń wielodrzwiowych nawet więcej. Pojemność części zamrażarki wynosi około 60-80 litrów. Stosunek chłodzenia do zamrażania wynosi na ogół 70/30 na korzyść chłodzenia. Część zamrażająca lodówki kombinowanej znajduje się w dolnej części urządzenia.

Chłodziarki z podwójnymi drzwiami lub górne – lodówka ranking 2021. Podobnie jak lodówki kombinowane, najlepsza marka lodówek, ale tym razem część zamrażająca znajduje się na górze. Ta różnica jest nie tylko estetyczna, ponieważ w tej konfiguracji część zamrażalnicza jest w mniejszej proporcji niż na kombi: stosunek wynosi 80/20 lub 75/25 na korzyść części chłodniczej. Dlatego top jest preferowany tylko wtedy, gdy masz mało produktów do zamrożenia. Urządzenia te są znacznie rzadziej spotykane niż te łączone.

Chłodziarki jednodrzwiowe lub jednokomorowe. Są to najbardziej klasyczne najlepsze lodówki 2021. Mają po prostu powierzchnię chłodzącą, czasem z niewielką komorą zamrażarki w środku, zwaną też zamrażarką 2 lub 4 gwiazdkową. To jest wydajność zamrażania. 2 gwiazdki nie utrzymają żywności zamrożonej dłużej niż miesiąc. 4-gwiazdkowa zamrażarka długo utrzymuje żywność w temperaturze poniżej -18°C. Modele jednodrzwiowe są więc skierowane do konsumentów zainteresowanych głównie świeżą żywnością lub posiadających osobną zamrażarkę.

Ranking lodówek – średnia – z dużym zamrażalnikiem – a+++

Amerykańskie najmniej awaryjne lodówki 2020. Główną zaletą amerykańskich lodówek jest ich wielkość – średnia pojemność jest o 30% większa niż w przypadku lodówek kombinowanych. Ale uważaj, nadają się tylko do dużych kuchni: ich głębokość jest mniej więcej standardowa (75-80 cm), ale są bardzo szerokie: pozwól na 1 m, w porównaniu z 70 cm dla konwencjonalnej lodówki. Posiadają dwie komory umieszczone obok siebie, jedna do mrożenia, druga do chłodzenia. Mogą być również używane jako kostki lodu, kruszony lód i dozownik świeżej wody. Należy pamiętać, że ten format często wymaga bezpośredniego podłączenia do wody, aby skorzystać z tych dodatkowych funkcji.

Lodówki najnowsze. Te 3 lub 4 drzwiowe lodówki mogą być większe od amerykańskich, ale nie zawsze tak jest. Również w tym przypadku należy pozostawić dużo miejsca, ponieważ mogą one mieć nawet 1 m szerokości.

Ranking lodówek - średnia - z dużym zamrażalnikiem - a+++Główna różnica między lodówkami wielodrzwiowymi a amerykańskimi? W amerykańskich lodówkach sekcje chłodzenia i zamrażania umieszczono obok siebie – tak jakbyś postawił obok siebie zamrażarkę skrzyniową i pojedynczą lodówkę. Z kolei lodówki wielodrzwiowe umieszczają sekcje zamrażarki i chłodziarki jedna na drugiej. W związku z tym bliżej im do lodówek kombinowanych, w porównaniu z którymi oferują o 40% większą pojemność.

Z komorą zamrażarki z 1 lub 2 szufladami na dole i komorą chłodziarki z 2 drzwiami na górze, są odpowiednie dla dużych rodzin. Lodówki stołowe, najoszczędniejsze lodówki. Zaprojektowane specjalnie do małych kuchni, mają drzwiczki na wysokości blatu roboczego (85 cm), stąd nazwa blat. Często można je umieścić pod lub obok blatu: w tym przypadku można tam umieścić np. kuchenkę mikrofalową, ale unikajmy klasycznego piekarnika, który wydziela ciepło. Podobnie jak drzwi pojedyncze, mogą mieć również zamrażarkę.

LODÓWKA WOLNOSTOJĄCA CZY DO ZABUDOWY? Producenci wkładają coraz więcej wysiłku w projektowanie swoich produktów. Stal nierdzewna odporna na odciski palców, wygląd vintage, różne kolory: kupujący, którzy chcą wybrać lodówkę wolnostojącą, są rozpieszczani wyborem. Jak wskazuje ich nazwa lodówka średnia, polecane lodówki te można zainstalować bez żadnej pracy: wystarczy zwykłe gniazdko elektryczne.

Należy pamiętać, że urządzenia wolnostojące muszą mieć minimum 5 cm z każdej strony i z tyłu, aby odprowadzane ciepło mogło krążyć. Należy również zachować 10 cm odstępu pomiędzy górną częścią lodówka z dużym zamrażalnikiem a sufitem lub meblami znajdującymi się powyżej.

Ranking lodówek – wolnostojące – marki lodówek

Lodówki do zabudowy są zaprojektowane tak, aby pasowały do konkretnej szafki w kuchni. Dostarczona przez projektanta kuchni płytka jest mocowana do drzwiczek urządzenia, dzięki czemu całkowicie komponuje się z wystrojem kuchni. Należy pamiętać, że szafka musi mieć przestrzeń 5 cm po bokach i minimum 5 cm za nią, aby ciepło wytwarzane przez skraplacz mogło zostać odprowadzone.

W obu przypadkach należy upewnić się, że drzwi lodówki a+++ ranking można otworzyć na tyle, aby bez problemu można było wyjąć chrupki i półki. W niektórych modelach, aby wyjąć jeden z przedziałów, trzeba otworzyć drzwi o więcej niż 90°. Może to być problem, jeśli lodówka jest umieszczona między dwoma meblami lub w rogu przy ścianie. Jeśli jakiś model cierpi na tę drobną wadę konstrukcyjną, zaznaczamy ją w wynikach testu porównawczego, porównywarka lodówek.

JAK WYBRAĆ WŁAŚCIWY ROZMIAR? Lodówka powinna być dobrana pod względem pojemności, która powinna być dostosowana do potrzeb domowników. Ponieważ lodówka pracuje bez przerwy, lepiej, żeby nie była w połowie pusta!

Średnio zaleca się użyteczną objętość od 100 do 150 litrów dla jednej osoby i 50 litrów na każdą dodatkową osobę. Gospodarstwo domowe liczące więcej niż 3 osoby powinno więc zdecydować się na lodówkę o pojemności co najmniej 300 litrów.

Ranking lodówek - najlepsza - porównywarka - no frost

Tak można to podsumować:

  • lodówka stołowa jest odpowiednia dla 1 osoby, która mało gotuje lub brakuje jej miejsca;
  • klasyczna lodówka jednodrzwiowa jest odpowiednia dla jednej osoby, która normalnie gotuje lub dla pary bez dzieci;
  • dla 1 rodziny niezbędne będzie połączenie/top. Lodówki amerykańskie lub wielodrzwiowe, ze względu na bardzo duże rozmiary, nadają się tylko do dużych kuchni i rodzin, ponieważ istnieje duże ryzyko, że pozostaną w połowie puste.

Ranking lodówek – najlepsza – porównywarka – no frost

JAK WYBRAĆ CICHĄ LODÓWKĘ? Przy otwartych kuchniach i mieszkaniach typu studio, poziom hałasu lodówek jest ważną kwestią. Co może być bardziej irytujące niż próba zasypiania obok urządzenia, które szumi, warczy lub ma sprężarkę, która uruchamia się w regularnych odstępach czasu?

Producenci postarali się i niektóre lodówki energooszczędne ranking mogą mieć nawet 40 dBA. Najlepiej oceniane w naszym teście lodówki pod względem tego kryterium mają 38 i 39 dBA. Ale uwaga, ta wartość jest tylko orientacyjna, bo w zależności od rodzaju hałasu, jego odbiór będzie inny. Dlatego nasi testerzy zwracają też uwagę na to, co czują: może być źle w urządzeniach, które mają tylko 41 dBA. Zauważ, że najnowsze modele mają tendencję do lekkiego, ale ciągłego szumu, w przeciwieństwie do starszych modeli, które były głośne tylko podczas uruchamiania sprężarki, z przerwami.

Klasa klimatyczna to temperatura pomieszczenia, przy której lodówki opinie działają optymalnie: poza swoją klasą będą miały problem z utrzymaniem temperatury wnętrza na pożądanym poziomie. Jeśli temperatura w pomieszczeniu jest zbyt niska, temperatura wewnątrz lodówki ranking 2021 spadnie zbyt mocno.

I odwrotnie, jeśli w pomieszczeniu jest zbyt ciepło, temperatura wewnętrzna wzrośnie lub lodówka zdoła ją utrzymać tylko kosztem dużego zużycia prądu. Ta klasa energetyczna jest ważna do rozważenia, zwłaszcza jeśli lodówka znajduje się w nieogrzewanym pomieszczeniu (garaż, piwnica itp.), w którym temperatura może spaść zimą, lub jeśli mieszkasz w regionie, w którym letnie temperatury regularnie przekraczają 32°C.

Nasze testy lodówek przyglądają się temu kryterium stabilności temperatury wewnętrznej: pokazują, że lodówki wolnostojące ranking mają czasem problemy z jej utrzymaniem, nawet jeśli należą do odpowiedniej klasy klimatycznej. Gdy tylko zalecany zakres temperatur zostanie przekroczony, wyniki stają się słabe.

Najwęższą klasą klimatyczną jest tzw. klasa N „umiarkowana”, co oznacza, że lodówka przeznaczona jest do pracy w temperaturze otoczenia od 16 do 32°C. W przypadku większych różnic temperatur – na przykład gdy urządzenie znajduje się w nieogrzewanym garażu – należy wybrać rozszerzoną klasę temperamentu (klasa SN, od 10 °C do 32 °C). Dla regionów szczególnie gorących istnieją klasy subtropikalna (ST, 18 °C do 38 °C) i tropikalna (T, 18 °C do 43 °C). Klasa SN-T wskazuje, że urządzenie może pracować w temperaturze od 10 °C do 43 °C.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here