pralko suszarka – ile kosztuje – czy pralka może stać na suszarce – czy można postawić suszarkę na pralce

0

Pralka czy suszarka? Którego wybrać? Zaczęła się jesień i powrócił odwieczny problem suszenia prania. Czy lepiej kupić pralko-suszarkę czy osobno pralkę i suszarkę? A czy można postawić suszarkę na pralce? Oto kilka przydatnych wskazówek, które pozwolą wyjść z tego dylematu. Wraz z jesienią przychodzą pierwsze deszcze i pierwsze mgły.

Jednym słowem wraca wilgoć, która oprócz tego, że jest najgorszym wrogiem naszego samopoczucia, szyi i włosów, które nieustannie toczą walkę z puszeniem się, zmusza nas do pogodzenia się z kolejnym problemem: suszeniem prania, zwłaszcza jeśli mamy dużą rodzinę. Nie chcesz chyba spędzić kolejnej zimy z domem najeżonym liniami ubrań przepełnionymi swetrami, których suszenie trwa wieczność, prawda?

pralko suszarka – czy można postawić suszarkę na pralce – czy pralka może stać na suszarce?

Nadszedł czas, aby zmierzyć się z tym problemem i wezwać pralkę i suszarkę do intensywnej pracy w tym sezonie. I tu pojawia się sedno sprawy: lepsza jest pralka czy suszarka? W sieci, nawet na forach, krąży wiele opinii na temat pralko-suszarek i suszarek.

Choć oba urządzenia mają swoje plusy i minusy, pojawia się hamletowski dylemat: czy lepiej wybrać pralko-suszarkę (czyli pralka i suszarka razem w jednym urządzeniu) czy suszarkę bębnową (pralka i suszarka osobno i niezależnie)? Jakie są kryteria, które należy ocenić przy tym wyborze? Jak ze wszystkim, nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Z pewnością musisz wziąć pod uwagę przestrzeń, którą dysponujesz oraz przeznaczenie urządzenia. Przyjrzyjmy się wszystkim szczegółom razem i spróbujmy odpowiedzieć na pytanie: czy lepiej mieć pralko-suszarkę czy suszarkę? i czy można postawić suszarkę na pralce?

Opinie na temat pralko-suszarek są zgodne: głównym powodem, dla którego warto kupić to urządzenie, jest z pewnością praktyczność pod względem przestrzeni. Dlatego polecamy ją przede wszystkim tym, którzy nie mogą znaleźć miejsca na dwa osobne urządzenia. W tej sytuacji nie liczą się opinie na forum suszarni: niestety nie ma wyboru. Zdecydowanie trzeba zdecydować się na pralko-suszarkę i połączyć te dwie funkcje.

pralko suszarka - czy można postawić suszarkę na pralce - czy pralka może stać na suszarce?

Czy to wszystko jest tutaj? czy pralka może stać na suszarce? W braku miejsca? Oczywiście, że nie. Przykładowo euro agd pralko suszarka z pewnością będzie odpowiednim rozwiązaniem dla osób, które nie mają dużych wymagań co do ilości prania, na przykład dla osób samotnych lub par bez dzieci. Do takich nieintensywnych zastosowań wystarczy „pralko-suszarka”, czyli pralka, która w razie potrzeby może również suszyć. Przydaje się na przykład do okazjonalnych i sporadycznych potrzeb, takich jak suszenie kołdry czy pościeli w deszczowy dzień.

Należy pamiętać, że pralka czy pralko suszarka ma inną pojemność do prania i suszenia. Przykładowo, jeśli urządzenie może wyprać 8 kg prania, to jednorazowo może wysuszyć tylko 4 kg. Oznacza to konieczność przeprowadzenia kilku kolejnych cykli suszenia, a więc więcej czasu i pracy wymaga opróżnienie i ponowne załadowanie pralko-suszarki.

pralko suszarka do ubrań – ile kosztuje – rtv euro agd

Jeśli pilnie potrzebujesz szybko wyprać i wysuszyć swoje pranie, to zdecydowanie nie jest to dla Ciebie najwygodniejsze rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku dużych ładunków. Wreszcie, należy również wziąć pod uwagę względy ekonomiczne: oczywiście, zakup tylko jednej pralko-suszarki jest tańszy niż zakup dwóch osobnych urządzeń, ale trzeba mieć świadomość, że na dłuższą metę zużywa więcej.

W warunkach, o których wspominaliśmy wcześniej, czyli singli i par bez dzieci, wydatek ten może być znikomy i mieć niewielki wpływ na portfel a czy pralka może stać na suszarce? Jeśli natomiast ma się liczną rodzinę suszarka i pralka, należy dokładnie ocenić większe zużycie, gdyż może ono obciążyć domowy budżet, nawet o wiele.

Dlaczego warto wybrać suszarkę bębnową? Jeśli w obliczu odwiecznego dylematu „Czy lepiej mieć suszarka na pralce czy osobną pralkę i suszarkę?”, masz zamiar skierować się w stronę zakupu suszarki bębnowej, pamiętaj, że ta decyzja w oczywisty sposób implikuje posiadanie w domu dwóch osobnych urządzeń do prania i suszenia bielizny.

pralko suszarka do ubrań - ile kosztuje - rtv euro agdJak już wspomniano, ponieważ są to duże urządzenia, musisz upewnić się, że masz wystarczająco dużo miejsca w swoim domu pralka mniejsza od suszarki, aby pomieścić obie maszyny. Po dokonaniu tej pierwszej oceny suszarka nad pralką (wydaje się ona banalna, ale jest fundamentalna) trzeba rozważyć inne ważne kryteria i rozważyć wszystkie za i przeciw.

Z pewnością ze swojej strony masz, że suszarka bębnowa jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku awarii, usterki lub zepsucia się urządzenia. Jeśli z jakiegokolwiek powodu pralko-suszarka się zepsuje, nie można zrobić nic poza ręcznym praniem ubrań i czekaniem, aż wyschną same w domu lub na świeżym powietrzu pralka w garderobie, bo w przypadku pralko-suszarki mamy oczywiście zarówno pralkę, jak i suszarkę razem.

pralko suszarka – w garderobie – pralka mniejsza od suszarki

Co nieuchronnie przekłada się na dodatkowy czas i wysiłek. Przy okazji, jeśli zdecydujesz się powiesić ubrania swoich dzieci (ale i całej rodziny) na zewnątrz na tarasie lub w ogrodzie, zastanów się, jak niehigieniczny jest to wybór ze względu na smog i zanieczyszczenia w powietrzu na zewnątrz pralka z suszarką. Z kolei w przypadku oddzielnej pralni i pralek, jeśli jest problem z jedną, zawsze można liczyć na działanie drugiej: jeśli nie można prać, można suszyć mechanicznie – lub odwrotnie.

Może się to wydawać oczywistą uwagą, ale nie należy jej lekceważyć, zwłaszcza zimą i jeśli kosz na pranie jest codziennie wypełniany ubraniami z pracy, szkoły czy sportu.

Kolejna uwaga ma związek z trwałością maszyny, pralko suszarka czy pralka i suszarka. Pralka suszarko pralka ze zintegrowaną suszarką, musząc robić kilka rzeczy naraz i będąc intensywnie użytkowana, narażona jest na większe zużycie podzespołów i silnika na przestrzeni lat. Oddzielna pralka i upadek suszarka, z drugiej strony, pracuje niezależnie i może być obsługiwana jak wymagany, poddawani są mniej stresowi i konsekwentnie skłonni trwać dłużej.

Ma to również wpływ na zużycie: w badaniach terenowych udowodniono naukowo, że koszty na rachunku za media są niższe, gdy pralka i suszarka są odłączone, chociaż ich początkowy koszt zakupu jest wyższy niż pralko-suszarki. Uważaj jednak na jeden szczegół: jeśli zdecydujesz się na oddzielną pralkę i suszarkę, zalecamy podłączenie ich do dwóch oddzielnych gniazdek elektrycznych, w przeciwnym razie mogą one ulec przeciążeniu, a jeśli uruchomisz je razem, możesz mieć problemy z systemem lub pojedynczym gniazdkiem elektrycznym.

pralko suszarka - w garderobie - pralka mniejsza od suszarkiOstatecznie pralko-suszarka czy suszarka? Podsumujmy, aby dzięki temu poradnikowi mieć jasność co do wyboru pomiędzy pralko-suszarką a suszarką. Suszarka bębnowa generalnie zapewnia lepszą wydajność: jakkolwiek zaawansowana technologicznie może być, uniwersalna maszyna, która pierze i suszy, nie zawsze może zagwarantować takie same rezultaty jak dedykowane urządzenie jednofunkcyjne.

Rzeczywiście, suszarki zawierają zaawansowane i różnorodne programy, takie jak opcje suszenia delikatnej odzieży i ułatwiania (lub nawet eliminowania) prasowania niektórych ubrań. Prawdą jest jednak również to, że zakup dwóch urządzeń wymaga większego „wysiłku”, zarówno jeśli chodzi o budżet, jak i przestrzeń. Jeśli więc brakuje choćby jednego z tych dwóch warunków, z pewnością można postawić na praktyczną pralko-suszarkę.

Czy warto kupić pralko-suszarkę? Pralko-suszarka do ubrań pozwala uzyskać czyste i suche ubrania w jednym cyklu przy użyciu tylko jednego urządzenia. Dla niektórych konsumentów jest to dobre rozwiązanie, inni natomiast znajdą w tym urządzeniu więcej wad niż zalet. Kto więc powinien kupić pralko-suszarkę? Aby odpowiedzieć na to pytanie, w poniższym poradniku przyjrzymy się bliżej wszystkim aspektom jego użytkowania, cechom technicznym, kosztom zakupu i eksploatacji.

Co to jest pralko suszarka rtv euro agd? Jak sama nazwa łatwo wskazuje, pralko-suszarka to urządzenie domowe, które pierze, a następnie suszy pranie, łącząc funkcje pralki i suszarki w jednym urządzeniu. Z tych rozważań wynika, że pierwszą zaletą oferowaną przez pralko-suszarkę jest oczywista oszczędność miejsca w domu, ponieważ daje ona możliwość zainstalowania tylko jednego urządzenia zamiast dwóch.

pralko suszarka – suszarka – na pralce – nad pralką

Ponadto modele dostępne obecnie na rynku wyposażone są we wszystkie funkcje i programy prania oferowane przez nowoczesne pralki i suszarki średniej klasy. Chociaż oczekiwany rezultat jest taki sam, nie trzeba dodawać, że korzystanie z tego urządzenia różni się od konieczności prania i suszenia bielizny przy użyciu odpowiednich urządzeń indywidualnie. Zobaczmy zatem, jak działa pralko suszarki i jak z niej korzystać, by w pełni wykorzystać jej zalety.

Jak działa pralko-suszarka i ile zużywa? Jeśli chodzi o funkcję prania, urządzenie nie różni się zasadniczo od zwykłej pralki. Składniki są takie same, podobnie jak funkcje. Będziemy mieli zatem bęben, w którym prane są ubrania, system zasysania czystej wody i mydła oraz odprowadzanie wody zużytej podczas prania za pomocą pompy. Faza suszenia powierzona jest bardziej złożonej strukturze. Po zakończeniu prania w bęben uderza silny strumień gorącego, suchego powietrza.

Następnie powietrze trafia do tzw. wymiennika ciepła, który gwałtownie je schładza poprzez skraplanie wilgoci usuniętej z prania. Zatrzymana w procesie kondensacji woda jest wydalana do rury wydechowej lub gromadzona w specjalnej tacy, która następnie jest ręcznie opróżniana. Z kolei powietrze w suszarka czy pralko suszarka, które jest teraz zimne i suche, jest ponownie podgrzewane, aby kontynuować cykl suszenia.

Zasadnicza różnica między konwencjonalną suszarką a pralko-suszarką polega na działaniu wymiennika ciepła. W obu typach wymiennik ciepła schładza przepływające przez niego powietrze za pomocą specjalnych lameli, których zadaniem jest pobieranie ciepła z powietrza i wymiana go z otoczeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here