pralko suszarka z pompą ciepła ranking – do zabudowy – aeg – bosch – electrolux – w suszarce

0

Technologia pomp ciepła w pralko-suszarkach jest na fali wznoszącej i przynosi duże korzyści w zakresie efektywności energetycznej i zużycia wody. Podczas suszenia prania w pralce nie potrzebujesz wody, a pomiędzy procesami prania i suszenia nie ma przerwy. Te i wiele innych zalet może przekonać Cię do pralko-suszarki z pompą ciepła.

Chcielibyśmy poinformować Państwa tym artykułem o pralko suszarka z pompą ciepła. Zalecenia dotyczące pralko-suszarek z pompą ciepła. Niestety w sklepach (jeszcze) nie znajdziesz wielu pralko-suszarek z technologią pompy ciepła.

pralko suszarka z pompą ciepła ranking – bosch pralko suszarka z pompą ciepła – aeg – electrolux

Pralko-suszarki w innych sklepach – bosch pralko suszarka z pompą ciepła. Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Nie znalazłeś odpowiedniego dla siebie modelu wśród wymienionych powyżej pralko-suszarek? Na czym polega technologia pomp ciepła? Pralko-suszarka to połączenie suszarki i pralki. Zasada działania procesu suszenia jest prosta:

 • Suszarka kondensacyjna: W suszarce kondensacyjnej powietrze obiegowe potrzebne do suszenia jest zwykle podgrzewane za pomocą elementu grzejnego i ponownie schładzane dzięki wymianie ciepła z powietrzem w pomieszczeniu. W tym procesie niewielka część tej energii cieplnej jest transportowana poza urządzenie i w ten sposób gromadzi się w pomieszczeniu.
 • Technologia pomp ciepła: W technologii pomp ciepła wytwarzany jest zamknięty obieg pompy ciepła, w którym występują dwa systemy, obieg powietrza i obieg czynnika chłodniczego (pompa ciepła w suszarce).

Jak działa pralko-suszarka z technologią pompy ciepła? Pranie jest suszone za pomocą następujących kroków: Tak właśnie działa technologia pomp ciepła: Do bębna poprzez ogrzewanie startowe doprowadzane jest powietrze procesowe, które pochłania parę wodną z prania. Następnie powietrze (wilgotne) przepływa przez parownik, do którego wpływa czynnik chłodniczy.

pralko suszarka z pompą ciepła ranking - bosch pralko suszarka z pompą ciepła - aeg - electrolux

Teraz powietrze jest odprowadzane do obiegu pompy ciepła. Pozostała woda jest transportowana do zbiornika na wodę, a następnie czynnik chłodniczy (w wężownicy) odparowuje. Pralko-suszarka, czyli połączenie pralki i suszarki, w zasadzie działa jak suszarka kondensacyjna, ale w technologii pompy ciepła opisanej powyżej. Posiada również wszystkie funkcje takie jak pranie wstępne, wirowanie, delikatesy itp. Technologia pompy ciepła jest więc jeszcze lepszym rozwiązaniem.

Technologia bosch pralko suszarka z pompą ciepła jest więc jeszcze bardziej wydajną formą suszarki kondensacyjnej. Jednak suszarka z pompa ciepła w suszarce jest dla Ciebie bardziej energooszczędna, ponieważ wykorzystuje ciepło z silnika i ciepło z kondensacji, więc zużywa mniej prądu i mniej wody.

Jakie są wady i zalety pralko-suszarek z pompą ciepła? Dużą zaletą jest to, że technologia pompy ciepła emituje mało ciepła odpadowego nawet podczas pracy i nie ucieka z niej wilgoć. Dlatego można wygodnie zainstalować te pralko-suszarki w małym mieszkaniu. W pralko-suszarkach Miele np. w ogóle nie trzeba opróżniać zbiornika na wodę.

pralko suszarka z pompą ciepła ranking – do zabudowy – najtaniej

Ekologiczne zalety pralko-suszarek z technologią pompy ciepła są oczywiste: zużywają one tylko o połowę mniej energii elektrycznej niż starsze suszarki kondensacyjne. Wykorzystywana tutaj energia jest już wykorzystywana w procesie suszenia i jest włączana jako energia efektywna. Dlatego też urządzenia te są ekonomiczne i znacznie tańsze w użytkowaniu.

Kolejną dużą zaletą jest delikatne obchodzenie się z praniem z pralka z pompą ciepła. Pralko-suszarka z technologią pompy ciepła nie nagrzewa tak bardzo powietrza procesowego jak suszarka kondensacyjna. Tu znowu w skrócie: Zalety i Wady:

 • Przyjazny dla środowiska, ponieważ zużywa mniej wody i energii elektrycznej
 • Koszty operacyjne są niższe
 • Powstaje mało ciepła odpadowego
 • Nie wydostaje się wilgoć – zbiornik wody może nie wymagać opróżniania
 • Bardziej delikatne dla prania
 • Wyższa cena zakupu urządzeń
 • Tylko niewielki wybór na rynku

Czy na rynku są dostępne pralka z pompą ciepła? Tak, na rynku jest kilka pralko-suszarek z technologią pompy ciepła. Niestety, oferta jest dziś jeszcze ograniczona, gdyż cena zakupu jest najwyraźniej wciąż zbyt wysoka dla kupujących.

Dlaczego nabywcy powinni wybrać tę technologię? Kupujący powinni zdecydować się na pralko suszarka aeg z pompą ciepła, ponieważ jest to najnowocześniejszy, a więc najbardziej wydajny sposób prania i suszenia w jednym urządzeniu. Jakość się tu opłaca!

pralko suszarka z pompą ciepła ranking - do zabudowy - najtaniejKtóra technologia suszenia jest częściej stosowana przez producentów w pralko-suszarkach? Suszarki do pralek z technologią suszenia kondensacyjnego są wykorzystywane częściej, ponieważ są po prostu tańsze cenowo niż suszarki do pralek z technologią pompy ciepła. Wielu klientów stroni od wyższej ceny, więc producenci raczej produkują ten typ. Jednak droższe marki, takie jak AEG, oferują w swoim asortymencie zarówno wysokiej jakości pralko-suszarki kondensacyjne, jak i z pralko suszarka do zabudowy z pompą ciepła.

pralko suszarka z pompą ciepła ranking – slim – pompa ciepła w suszarce

Pralko-suszarka to pralka z suszarką – pralko suszarka electrolux z pompą ciepła. Połączenie to brzmi praktycznie, ale nie jest wskazane z energetycznego punktu widzenia. Urządzenia wielofunkcyjne są przeznaczone tylko do najmniejszych mieszkań, w których nie ma miejsca ani na suszarkę, ani na konik do ubrań. Najważniejsze fakty w skrócie:

 • Pralko-suszarki zużywają znacznie więcej prądu i wody niż samodzielna pralka i suszarka.
 • Tylko połowę wsadu można wysuszyć bezpośrednio w urządzeniu wielofunkcyjnym.
  Pralko-suszarki są przeznaczone tylko dla małych gospodarstw domowych, w których nie ma miejsca na suszenie prania.
 • Wyższe zużycie energii elektrycznej w porównaniu do pojedynczych urządzeń
  Pralko-suszarka to urządzenie służące do dwóch procesów: prania i suszenia. Jest to praktyczne rozwiązanie w małych mieszkaniach, gdzie nie ma miejsca na dwa sprzęty AGD czy konik na ubrania. Pralko-suszarka zużywa jednak więcej prądu i wody niż dwa pojedyncze urządzenia, co w dłuższej perspektywie powoduje znacznie wyższe koszty.

Wynika to z technologii, dzięki której urządzenia te pracują. O ile nowoczesne pralko suszarka kondensacyjna z pompą ciepła opierają się na wydajnej technologii pomp ciepła, to w przypadku pralko-suszarek sytuacja jest niestety inna. Są to specjalne suszarki kondensacyjne, które w przeciwieństwie do zwykłych suszarek kondensacyjnych często wykorzystują wodę do schłodzenia ciepłej pary wodnej. Dlatego te urządzenia kombinowane potrzebują dużo wody zarówno do prania jak i suszenia.

Etykieta energetyczna zawiera informacje o wartościach zużycia w pralko suszarka najtaniej. Unijna etykieta efektywności energetycznej ma pomóc w zakupie możliwie najbardziej wydajnego urządzenia domowego. Wykorzystuje ona skalę kolorów i klasy efektywności energetycznej, aby pokazać, jak ekonomiczne jest urządzenie w użyciu.

Jeśli niskie zużycie energii jest dla Ciebie ważne, użyj wartości kWh na etykiecie jako wskazówki – pralko suszarka nie dosusza. To zużycie w kilowatogodzinach jest pokazane po lewej stronie dla całego cyklu prania-suszenia, a po prawej tylko dla cyklu prania, każdy dla łącznie 100 cykli.

Twoje doświadczenia są ważne! Twoje doświadczenia mogą być bardzo cenne dla obserwacji rynku z punktu widzenia konsumenta: opowiedz nam o swoich trudnościach z firmami, dostawcami lub produktami.

pralko suszarka z pompą ciepła ranking – forum – opinie

Nie wszystkie prania suszy się w ten sam sposób, pralko suszarka pompa ciepła. Przy zakupie zwróć uwagę na pojemność urządzenia i nie kupuj zbyt dużego modelu. Obecnie dostępne są pralki kombinowane o pojemności 7, 8 lub 9 kilogramów oraz suszarki o pojemności od 4 do 6 kilogramów. Oznacza to, że bezpośrednio po tym można wysuszyć tylko około połowy prania. Resztę trzeba odłożyć na bok lub powiesić na linie.

pralko suszarka z pompą ciepła ranking - forum - opinieW gospodarstwie domowym, w którym są 2 osoby, jedna pralka wystarcza na 6 kilogramów z pralko suszarka slim z pompą ciepła; przy 3 – 4 osobach w gospodarstwie domowym wystarczy 7 – 8 kilogramów. Dla małych gospodarstw domowych, w których mieszka 1 do 2 osób, zazwyczaj wystarcza suszarka o pojemności do 7 kilogramów suchego prania. Dla 3 do 4 osób wystarczy 8 kilogramów, powyżej może przydać się 9 kilogramów.

Głośność powinna pozostać poniżej 65 decybeli w pralko suszarka z pompą ciepła bosch. Jeśli pralko-suszarka znajduje się w części mieszkalnej (na przykład w kuchni lub łazience), urządzenie nie powinno być głośniejsze niż 65 decybeli. Informacje o objętości urządzenia można znaleźć na etykiecie energetycznej. Wskazówki pralko suszarka z pompą ciepła forum i opinie: Oszczędność energii i ochrona tekstyliów podczas prania i suszenia.

Wykorzystaj w pełni możliwości pralko suszarka z pompą ciepła electrolux przy każdym praniu. Należy jednak pamiętać, że program suszenia w pralko suszarka z pompą ciepła slim może wysuszyć tylko około połowy mokrego prania, które wcześniej zostało wyprane w tej samej pralce. Aby oszczędzać energię podczas suszenia, należy odwirować pranie tak suche, jak to możliwe podczas prania, wybierając prędkość wirowania 1 400 – 1 600 obrotów na minutę.

Regularnie czyść filtr kłaczków, aby uniknąć ryzyka pożaru. Uwaga: Nie wszystkie tkaniny tolerują suszenie elektryczne. Wełna i jedwab, ale także niektóre włókna syntetyczne, kurczą się w suszarce. Zwróć uwagę na etykietę pielęgnacyjną z pralko suszarka z pompą ciepła ranking.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here