jaki odkurzacz wybrać – kupić – dobry – typy – rodzaje – do domu jednorodzinnego

0

Kiedy przychodzi czas na sprzątanie, naszym pierwszym sprzętem AGD, który przychodzi nam na myśl jest odkurzacz. W tym artykule staraliśmy się opowiedzieć o odkurzaczach od A do Z i o tym, na co należy zwrócić uwagę przed zakupem. Przeglądając nasz artykuł poradnikowy będziecie mogli wybrać znacznie łatwiej.

Kiedy nasz dom jest brudny, dobry odkurzacz do domu jednorodzinnego jest niewątpliwie naszym największym pomocnikiem. To pokazuje nam, jak ważny jest zakup dobrego odkurzacza dla czystego domu. Czy wiesz, że istnieje wiele i różnych rodzajów odkurzaczy do wyboru?

jaki odkurzacz wybrać – dobry odkurzacz do domu jednorodzinnego

Który z wielu rodzajów odkurzaczy takich jak bezworkowe i workowe, pionowe, akumulatorowe, ręczne, odkurzacze roboty są dla Ciebie odpowiednie i wybór odkurzacza do domu jaki jest dobry? Który jest bardziej przydatny? Który z nich jest bardziej wydajny? W tym artykule przygotowaliśmy, aby ułatwić Ci dokonanie wyboru, zbadaliśmy, jaki typ odkurzacza powinieneś preferować i dlaczego. Odpowiedzieliśmy na pytanie, na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza i przygotowaliśmy dla Ciebie świetne informacje.

Przeglądając nasze rekomendacje dotyczące odkurzaczy, możesz wybrać najlepszy odkurzacz i dokonać trafnego wyboru.

jaki odkurzacz wybrać - dobry odkurzacz do domu jednorodzinnegoNa co powinniśmy zwrócić uwagę kupując odkurzacz? Wybierając odkurzacz; Należy zbadać, co i jak dobry odkurzacz do domu jednorodzinnego jest przeznaczony do czyszczenia i odpowiednio zdecydować. Użytkownicy na ogół dokonują odpowiednio swoich preferencji wg tego jakie są typy odkurzaczy. Na przykład wybór odkurzacza do domu nie można oczekiwać, że odkurzacz pionowy, ręczny lub robotyczny będzie miał taką samą moc czyszczenia jak pełnowymiarowy odkurzacz bezworkowy lub pionowy, ale wszystkie mają swoje wady i zalety.

Powinieneś zbadać, jak dobrze odkurzacz zbiera brud, jak dużo brudu trzyma, jak łatwo jest nim manewrować i jak głośny jest, i podjąć decyzję odpowiednio.

jaki odkurzacz wybrać – kupić – do domu

Odkurzacze, które dobrze wypadają na papierze, ale z czasem tracą swoją trwałość, nie są wydajne. W takich przypadkach doświadczenia użytkowników i opinie użytkowników odkurzaczy stają się dla nas bardzo ważne. Czytając doświadczenia użytkowników odkurzacza, możesz dokonać odpowiedniego wyboru dla siebie zgodnie z pozytywnymi lub negatywnymi komentarzami użytkowników, którzy używają produktów przez długi czas po długim okresie użytkowania. W tym artykule zawarliśmy również skargi użytkowników korzystających z odkurzaczy oraz rozwiązania reklamacyjne firm.

Moc trakcyjna odkurzaczy związana jest z mocą silnika, a ta moc związana jest z tym, jak duże będzie zużycie energii elektrycznej. Aby obliczyć, ile prądu zużywa odkurzacz, którego zakup rozważasz, możesz przeczytać nasz artykuł na temat „ile prądu zużywają urządzenia elektryczne”, który dla Ciebie przygotowaliśmy.

Co należy zrobić przed zakupem odkurzacza? Zacznij od określenia najlepszego odkurzacza w zależności od rodzaju sprzątania, które wykonujesz i stanu Twojego domu. Jeśli masz w domu wiele dywanów lub wykładzin, ten model jest bardziej preferowany, ponieważ klasyczne odkurzacze są łatwiejsze w manewrowaniu i bardzo dobrze radzą sobie z parkietem, powierzchniami z płytek i dywanami. Duża siła trakcyjna pozwoli Ci również na łatwiejsze czyszczenie powierzchni takich jak dywany, parkiety, płytki i różne aparaty oraz siedzenia i narożniki.

jaki odkurzacz wybrać - kupić - do domu

Odkurzacze na kiju i odkurzacze ręczne są idealne do lżejszych prac, które wymagają szybkiej interwencji, np. rozlania drobnych zanieczyszczeń. Jeśli chcesz ustawić go i zapomnieć, dobry odkurzacz do domu jednorodzinnego robot może Ci się spodobać, ale pamiętaj, że musisz okresowo opróżniać pojemnik na kurz. Nasz bardziej szczegółowy artykuł o odkurzaczach robotów znajdziesz tutaj.

Z kolei systemy odkurzaczy centralnych to system, który można zlecić do profesjonalnego wykonania wraz z kompleksowym remontem, jeśli mamy dom jednorodzinny lub wystarczająco dużą powierzchnię, aby umieścić w domu centrum odkurzacza. Przed zakupem odkurzacza wymieniliśmy rodzaje odkurzaczy jako pierwszy zakup, aby wybrać odkurzacz i jakie są typy odkurzaczy. Przed zakupem odkurzacza, poniżej znajdziesz rodzaje odkurzaczy odpowiednie dla Ciebie.

jaki odkurzacz wybrać – rodzaje – typy

Te miniaturowe modele są dostępne w wersji przewodowej lub bezprzewodowej. Są przydatne do lekkiego, szybkiego czyszczenia powierzchni na dywanach o krótkim włosiu i gołych podłogach. Niektóre bardzo łatwo zbierają sierść zwierząt na tapicerce. Są to również bardzo odpowiednie odkurzacze do czyszczenia wnętrza samochodu. Przenośne, dzięki czemu idealnie nadają się do noszenia po domu. Znacznie ustępują one mocą i pojemnością innym modelom odkurzaczy.

ODKURZACZE CENTRALNE

Są łatwiejsze w obsłudze niż tradycyjne odkurzacze, więc jaki odkurzacz do domu. Przenosi się tylko wąż i dyszę, ponieważ nie ma zbiornika i korpusu do ciągnięcia. Ponieważ odkurzacze centralne nie mają przy sobie silnika, są ciche, a ich zbiorniki nie muszą być bardzo często opróżniane. Odkurzacze centralne są drogie i wymagają profesjonalnego montażu. Ich 30-metrowe węże mogą być kłopotliwe w użyciu i zajmować miejsce w magazynie. Noszenie ze sobą aparatu do czyszczenia może być nieco niewygodne.

Jaki odkurzacz do domu? Dzisiejsze odkurzacze występują w wielu stylowych wzorach i wielu opcjach kolorystycznych. Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest to, jak dobrze czyszczą. Pamiętaj, że wybrany przez Ciebie odkurzacz może mieć cechy, które do Ciebie przemawiają, ale powinien też odpowiadać Twoim potrzebom w zakresie sprzątania.

Zapakowane w worki na kurz? Bez worka na kurz? Tradycyjne odkurzacze występują w dwóch rodzajach: workowe i bezworkowe. Odkurzacze workowe lepiej przechowują więcej zanieczyszczeń i uwalniają mniej pyłu do powietrza. Dzięki wskaźnikowi dają znać, kiedy worek lub kosz na śmieci jest pełny.

Czy odkurzacze bezworkowe pozostawiają wokół siebie kurz, jaki odkurzacz do domu? W przypadku odkurzaczy bezworkowych możesz zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie musisz kupować worków, ale używają one więcej filtrów (filtry HEPA), które muszą być okresowo czyszczone lub wymieniane. Filtry wymienne są znacznie droższe niż worki, ale ponieważ będziesz je wymieniać przez dłuższy okres czasu niż worki, możesz to obliczyć w zależności od intensywności korzystania z odkurzacza i wybrać odpowiednio.

jaki odkurzacz wybrać - rodzaje - typyW przypadku odkurzaczy bez worków na kurz, opróżnianie pojemnika na odpady i czyszczenie filtra może spowodować wydmuchiwanie kurzu w powietrze i narazić Cię na kontakt z kurzem i innymi alergenami. W odkurzaczach workowych wyjęcie worka i wyrzucenie go do kosza pozwala pozbyć się śmieci bez narażania się na kontakt z kurzem. Do czego służą przystawki do odkurzaczy i jaki odkurzacz kupić do domu?

Większość odkurzaczy dostarczana jest z podstawowymi narzędziami, które powinny wystarczyć do większości prac porządkowych: Wąskie narzędzie do szczelin, mała szczotka do tapicerki i okrągła szczotka do odkurzania. Dysze odkurzacza czyszczą aż do miejsca, w którym dywan styka się ze ścianą. Jeśli jednak potrzebujesz różnych przystawek do ściągania zakrętów lub kurzu, możesz rozważyć modele z takimi przystawkami. Zwróć też uwagę na jakość aparatu. Wiele firm nie daje gwarancji na aparat. Zapytaj, czy aparat jest również na gwarancji i dokonaj odpowiedniego wyboru.

jaki odkurzacz wybrać – wybór odkurzacza do domu

Jaka jest różnica między odkurzaczami z zamiataniem powierzchni i jaki odkurzacz wybrać? Są to odkurzacze z wyposażeniem i funkcjami, które pomagają podczas czyszczenia parkietów, winyli i innych powierzchni podłogowych nie będących dywanami. Ta funkcja jest zwykle dostępna jako włącznik/wyłącznik dla szczotki odkurzacza; niektóre marki mają ustawienie „gołej podłogi” w urządzeniu. Jeśli w Twoim domu jest dużo gołej podłogi, możesz dokonać odpowiedniego wyboru.

Czy przystawka do kutej szczotki naprawdę działa? Najbardziej wydajny aparat odkurzaczy nazywany jest również szczotką walcową i znajduje się w części miotłowej urządzenia. Wałek ten ma przymocowane do siebie włosie i obraca tę szczotkę z dużą prędkością dzięki mocy, którą otrzymuje od maszyny, doprowadzając brud i kurz na dywanie do góry, co pozwala na łatwiejsze jego wyciągnięcie.

Niektóre modele posiadają przełącznik odkurzacz który wybrać, który wyłącza szczotkę walcową do czyszczenia gołych podłóg. Poprzez włączanie i wyłączanie, posiadają one również funkcje, które zmniejszają prawdopodobieństwo zaplątania się dywanów, narzut i podobnych materiałów przypominających drobne nici w rolce.Czy ważne jest posiadanie filtra Hepa?

Obecnie nowe modele stały się generalnie bardzo dobre w filtrowaniu znacznie mniejszych cząstek a odkurzacz który wybrać. Filtry mikronowe mogą zapewnić wyższy poziom filtracji niż standardowe modele, które filtrują przez worek lub oddzielny filtr, ale nie tak wysoki jak filtracja HEPA. Filtracja HEPA byłaby znacznie lepszym wyborem dla kogoś z astmą. Modele bez filtrów HEPA są tańsze i mogą być preferowane, jeśli nie masz takiej wrażliwości.

Poziom hałasu i rodzaje odkurzaczy. Spójrz na wartości Db zapisane na kartce. Odkurzacze klasyczne mogą być głośniejsze od innych odkurzaczy pionowych i ręcznych. Poziom hałasu można poznać na podstawie komentarzy użytkowników, którzy wcześniej używali tego produktu.

Istnieje możliwość wyboru modeli o poziomie dźwięku od 50dB do 90dB. Jeśli jesteś wrażliwy na dźwięk, zdecydowanie powinieneś wziąć go pod uwagę. Na przykład, średni poziom dźwięku odkurzaczy wynosi 75-78 dB, ale biorąc pod uwagę, że normalny dźwięk mowy wynosi 68 db, należy zwrócić uwagę na te wartości. Wskaźniki hałasu podwajają się co 3 db. Jest więc poważna różnica w hałasie między 68 a 78 db.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here