jak wyczyścić pralkę – czym wyczyścić bęben – czyszczenie filtra w pralce – whirlpool – jak wyjąć szufladę

0

Kiedy robisz pranie, twoje pranie będzie, miejmy nadzieję, czyste – ale pralka nie będzie po długim czasie wiernej służby. Mamy wskazówki czym wyczyścić bęben w pralce, jak uzyskać świeżą pralkę, która nie śmierdzi. Czyszczenie pralki – porady gospodyni domowej. Twoja pralka wymaga od czasu do czasu czyszczenia. Wskazówką gospodyni domowej do czyszczenia pralki jest użycie octu i wodorowęglanu sody.

Wymieszaj kilka łyżek sody oczyszczonej z taką samą ilością wody i wlej do dozownika na detergenty. Do bębna pralki wlej kilka dekilitrów octu. Następnie uruchomić program na dużym ogniu. Możesz również wyczyścić urządzenie samym octem.

jak wyczyścić pralkę – czym wyczyścić bęben – czyszczenie filtra w pralce ładowanej od góry

Można też wyczyścić urządzenie tabletką do mycia naczyń. Włóż tabletkę do bębna, zamknij pokrywę i uruchom program w temperaturze 90 stopni. Kupić środek do czyszczenia pralki. Możesz użyć tego około raz lub dwa razy w miesiącu, aby uzyskać świeże urządzenie, czyste pranie i dłuższą żywotność pralki, czyszczenie filtra w pralce whirlpool ładowanej od góry. Produkt czyści również rury, filtry i bęben, aby zapobiec ich zapychaniu się.

Zapobieganie brudnej pralce, gdzie jest filtr w pralce whirlpool. Aby nie dopuścić do tego, by urządzenie się gumowało i zaczęło brzydko pachnieć, należy pamiętać o kilku prostych rzeczach:

  • Po zakończeniu prania należy zawsze pozostawić otwarte drzwi i komorę na detergenty, aby umożliwić prawidłowe wyschnięcie urządzenia i uniknąć powstawania pleśni.
  • Po umyciu wytrzeć szmatką mieszek, w którym łatwo gromadzą się kłaczki i brud. Jeśli ściereczka bardzo się zabrudzi, to prawdopodobnie reszta maszyny też jest brudna, w takim przypadku można uruchomić pustą maszynę z czyszczeniem za pomocą jednej z powyższych metod.
  • Raz w tygodniu przetrzeć wewnętrzną stronę pokrywy wilgotną szmatką.
    Przed włożeniem do pralki zawsze wypłucz dokładnie zabrudzone pranie, np. zabłocone kombinezony.
  • Nie używaj zbyt dużo detergentu. Pranie nie stanie się czystsze, jedyne co się stanie, to że pralka może się zapchać i powstanie gruba powłoka starego detergentu, która może zacząć śmierdzieć i jest trudna do usunięcia.
  • Od czasu do czasu uruchom program prania na wysokiej temperaturze, aby zabić złe bakterie. Detergenty nie zabijają bakterii, a jeśli zawsze pierzesz w niskich temperaturach, w Twojej pralce mają szansę rozwinąć się bakterie.

jak wyczyścić pralkę – gdzie jest filtr – whirlpool – electrolux

jak wyczyścić pralkę - gdzie jest filtr - whirlpool - electroluxPralka zawsze pracuje, żeby czyścić, ale i ona potrzebuje czasem trochę pielęgnacji. Czyszczenie pralki jest proste, to gdzie znajduje się filtr w pralce electrolux i zazwyczaj nie wymaga wiele wysiłku. W efekcie Twoje pranie będzie czystsze, a Ty zapobiegniesz lub wyeliminujesz brzydkie zapachy w pralce. Do tego oczywiście jak rozebrać pralkę ładowaną od góry whirlpool i jak wygląda też o wiele bardziej świeżo!

Czy naprawdę musisz czyścić swoją pralkę? Wiele osób nigdy nie czyści swoich pralek. Uważają, że to trochę niepotrzebne, bo jak bardzo może się zabrudzić wewnątrz coś, co kilka razy w tygodniu jest płukane detergentem i wodą? Ale odpowiedź na to pytanie jest taka, że można się nieźle ubrudzić. Pomyśl na przykład o swoim prysznicu, jak wyczyscic beben pralki. Cały czas jest też płukany, ale i tak wymaga czyszczenia.

To samo dotyczy czajników, które ponownie osadzają kamień. Była w niej tylko woda, a mimo to trzeba usunąć z dna osad wapienny, jak wyczyścić filtr w pralce electrolux. To samo dotyczy pralki, która również wymaga od czasu do czasu czyszczenia. Czyszczenie pralki za pomocą octu. Ekologiczną sztuczką domową, którą możesz wykorzystać do czyszczenia pralki, jest wlanie 3 decylitrów octu do tej samej przegródki, do której zwykle wkładasz detergent.

A jak wyczyścić pojemnik na proszek w pralce ładowanej od góry? Po tym czasie uruchom program pod kątem 90 stopni z pustą maszyną. Zabije to wszelkie bakterie i sprawi, że urządzenie będzie znacznie świeższe. Ocet pozbywa się osadów i kamienia, które mogą znajdować się w urządzeniu.

Zrób to i dowiedz się jak wyczyścić pralkę ładowaną od góry: Do dozownika na detergenty wlej 3 decylitry octu. Uruchomić program pod kątem 90 stopni. Otwórz pokrywę i pozostaw ją otwartą, gdy nie używasz urządzenia. Jest to tani i łatwy sposób na uzyskanie czystej pralki i nie wymaga prawie żadnej pracy z Twojej strony.

jak wyczyścić pralkę – jak wyczyścić pojemnik na proszek w pralce ładowanej od góry – pleśń w pralce

Oprócz usuwania osadów wapiennych, ocet neutralizuje również nieprzyjemne zapachy. Jeśli więc masz problem z pralką, która brzydko pachnie, to jest to świetny sposób na pozbycie się zapachu, jak wyczyścić pralkę z brudu?  Oczyścić uchwyt na detergenty. Jednym z elementów pralki, o którym często się zapomina, jest dozownik detergentu. Jeśli nie będziesz go czyścić, może zacząć pleśnieć.

Bardzo łatwo się go czyści. Wystarczy wyjąć, opłukać zwykłym detergentem, wytrzeć do sucha i włożyć z powrotem! Czyszczenie filtra pralki. Filtr w pralce należy regularnie czyścić, jak wyjąć bęben z pralki ładowanej od góry whirlpool. Zbiera kłaczki z ubrań, ale także drobne przedmioty, które wypadły z kieszeni, np. monety. Jeśli nigdy nie opróżniasz sitka w pralce, może to spowodować, że urządzenie będzie pracować mniej wydajnie.

jak wyczyścić pralkę - jak wyczyścić pojemnik na proszek w pralce ładowanej od góry - pleśń w pralce 

Podczas czyszczenia filtra pralki ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami producenta. Jeśli nie masz instrukcji obsługi swojej pralki, prawdopodobnie możesz ją znaleźć w internecie, wyszukując swój model. Nawet jeśli Twój konkretny model nie jest dostępny, możesz być w stanie znaleźć podobną wersję tej samej marki, aby użyć jej jako przewodnika. Filtr znajduje się zazwyczaj z przodu pralki za małą klapką.

A jak wyjąć szufladę z pralki? Czyszczenie filtra często wymaga odłączenia wody z pralki, więc jest to projekt, który dobrze jest zapisać na wolny dzień, kiedy mamy czas w rękach. Najlepiej, jeśli pralka nie była używana w ciągu dnia, ponieważ gorąca woda może Cię poparzyć, jeśli nie zdążyła ostygnąć po ostatnim praniu. W zależności od posiadanej pralki, na obu końcach węża, z którego wypływa woda, mogą znajdować się inne, mniejsze filtry, jak na poniższym filmie.

Kiedy już odłączysz wodę z pralki, możesz skorzystać z okazji i w razie potrzeby wyczyścić spód pralki. Odkurzaj i mopuj podłogę pod nim, pleśń w pralce ładowanej od góry. Nie zapomnij wyczyścić zewnętrznej części pralki. Zewnętrzna część pralki brudzi się i kurzy, a jeśli masz pecha, możesz mieć kurz na swoich oczyszczonych ubraniach.

Do czyszczenia zewnętrznej części pralki użyj wilgotnej szmatki i sprayu czyszczącego lub mydła rozcieńczonego w wodzie – pralka bosch czyszczenie filtra. Przejdź przez górę, przyciski i gałki i nie zapomnij o wszystkich powierzchniach samych drzwi. Otwórz również pokrywę i wyczyść ją oraz krawędź wewnątrz.

jak wyczyścić pralkę – bosch czyszczenie filtra – electrolux jak wyjąć filtr

Wyczyść gumową listwę w pralka electrolux jak wyjąć filtr. Jednym z miejsc, gdzie może zbierać się pleśń i brud jest gumowa listwa wokół otworu pralki. Przetrzyj ją dokładnie szmatką zawierającą wybrany przez Ciebie detergent. Jeśli była spleśniała, chlor może być dobrym pomysłem, ale użyj tylko odrobiny.

Jak uniknąć przykrych zapachów w pralce. Nie jest przyjemnie prać ubrania i ręczniki w pralce, która brzydko pachnie. Najprostszym sposobem na uniknięcie nieprzyjemnych zapachów jest pozostawienie otwartych drzwi, gdy urządzenie nie jest używane. Daje to czas na wyschnięcie pomiędzy praniami i zapobiega rozmnażaniu się bakterii w wilgotnym środowisku. Otwórz również pokrywę, w której dodajesz detergent w pralka ładowana od góry.

jak wyczyścić pralkę - bosch czyszczenie filtra - electrolux jak wyjąć filtrWażne jest również, aby zaraz po zakończeniu programu wynieść ubrania i nie zostawiać ich leżących w pobliżu. Może to spowodować, że ubrania zaczną kwaśno pachnieć i pozostawią ten zapach w pralka polar ładowana od góry. Czas na wielkie sprzątanie? Dla wielu osób czyszczenie pralki jest jedną z tych rzeczy, które łatwo odłożyć na później. Kończysz z długą listą rzeczy, z którymi się nie uporałeś, takich jak czyszczenie piekarnika, lodówki i zlewu w łazience, pralka whirlpool ładowaną od góry czyszczenie filtra.

Pralka stała się jednym z najważniejszych urządzeń w domu. Nie tylko skutecznie pierze ubrania, ale robi to o wiele szybciej, co znacznie ułatwia życie. Czyszczenie pralki to coś, o czym większość osób łatwo zapomina. Ludzie zakładają, że jest ona czysta i uważają, że wystarczy umyć na zewnątrz i wokół drzwi wodą z mydłem. Jednak w pralce szybko gromadzą się warstwy zarówno detergentu, jak i kamienia. To sprawia, że urządzenie jest mniej wydajne i przyczynia się do powstawania brzydkich zapachów. Czyszczenie pralki nie musi oznaczać wyjścia z domu i zakupu najdroższych środków czystości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here