Czym jest faktoring i jak może uratować Twoją firmę

0

Jeśli myślałeś już o skorzystaniu z usług firmy faktoringowej dla swojej firmy, ale wciąż nie masz jasności, jak to działa, ten artykuł jest dla Ciebie. Jeśli nie wiesz, czym jest faktoring, a szukasz nowego sposobu na zdobycie gotówki w krótkim czasie i bez biurokracji, ten artykuł jest dla Ciebie. Wejdź także na stronę główną – www.

Co to jest faktoring?

Faktoring jest inną usługą finansową niż kredyt. To ważna rzecz, o której warto pamiętać, jeśli jesteś sceptycznie nastawiony lub jeśli pozostajesz z wrażeniem, że zdobycie pieniędzy na biznes na pewno będzie skomplikowanym procesem pełnym przeszkód.

W faktoringu niebankowa instytucja finansowa akredytowana i regulowana przez Narodowy Bank Rumunii kupuje Twoje faktury, które wystawiłeś klientom i które są jeszcze zaległe. A kroki, które musisz podjąć są jasne i nie wiążą się z żadną biurokracją. Jak? Dodaj kopię faktury, którą chcesz sfinansować do swojego konta. Zespół Factoring weryfikuje dane i wraca do Ciebie z odpowiedzią w ciągu 2 godzin. Jeśli wszystko jest ok, pieniądze otrzymujesz w ciągu 24 godzin.

Co trzeba zrobić?

Upewnij się, że faktura jest ciągle na czasie i miej klienta, który płaci faktury w terminie. My zajmiemy się resztą.

Żeby było jaśniej: Załóżmy, że wystawiłeś swojemu klientowi fakturę na 1000 RON. Faktura jest jeszcze zaległa, ale potrzebujesz szybkiej gotówki na zwykłe wydatki związane z prowadzoną działalnością. Pamiętasz faktoring i chcesz go wypróbować. Wykonujesz powyższe kroki i otrzymujesz 970 RON na swoje konto w ciągu maksymalnie jednego dnia. 30 RON to prowizja firmy faktoringowej.

Zalety i wady faktoringu

Zalety:

Masz szybki dostęp do gotówki. Nie musisz czekać na rozliczenie faktur. Możesz je sfinansować z Instant Factoring i otrzymać pieniądze na swoje konto w ciągu 24 godzin.
Oszczędzasz czas. Proces jest w 100% online i nie wymaga żadnych formalności, dzięki czemu możesz skupić się na rzeczach, które są naprawdę ważne dla Twojej firmy.
Możesz szybko rozwinąć swój biznes. Stały przepływ gotówki w Twojej firmie, uzyskany dzięki finansowaniu faktur, pozwala na wprowadzenie w życie planów rozwoju bez konieczności czekania na zebranie każdej faktury po kolei.
Pozbywasz się zmartwień związanych z niepewnością. W sytuacji kryzysowej dostęp do gotówki jest niezbędny. W dzisiejszych niepewnych ekonomicznie czasach, stały dopływ gotówki do firmy może uratować Twój biznes.

Wady:

Otrzymujesz finansowanie tylko na wartość faktury, którą wystawiłeś swojemu klientowi. Gdy korzystasz z faktoringu, finansowana kwota jest ściśle powiązana z wartością faktury, którą wystawiłeś swojemu klientowi. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że finansowana kwota nie pozwoli na uzyskanie dodatkowych środków na inwestycje, to wystarczy znaleźć tych poważnych klientów, którzy terminowo płacą faktury, aby zapewnić sobie stały, długoterminowy przepływ gotówki. Z Twoim klientem skontaktuje się firma faktoringowa. Jeśli zdecydowałeś się na finansowanie swoich faktur poprzez faktoring, dobrze wiedzieć, że skontaktujemy się z Twoim klientem w celu weryfikacji danych i przesłania mu nowego rachunku bankowego, na który powinien przelać pieniądze za wykonane przez Ciebie usługi. Należy jednak pamiętać, że faktoring nie jest inwazyjny i w żaden sposób nie wpływa na relacje z klientem.

Jaką prowizję trzeba zapłacić za finansowanie faktur? Jak widać na powyższym przykładzie, Instant Factoring pobiera opłatę za finansowanie faktur.

Opłata jest zawsze obliczana według czasu pozostałego do terminu płatności faktury, którą chcesz sfinansować. Średnia opłata wynosi 0,10% dziennie. Tak więc w większości przypadków zostaniesz obciążony opłatą w wysokości 1,5% wartości faktury w przypadku 15 dni pozostałych do terminu płatności lub 3% w przypadku 30 dni pozostałych do terminu płatności. Jeśli potrzebujesz pomocy w ustaleniu, ile dostaniesz za konkretny przypadek, możesz skorzystać z naszego kalkulatora tutaj.

Przeczytanie tego artykułu to już pierwszy krok do rozwoju Twojego biznesu. My w Instant Factoring byliśmy z wieloma przedsiębiorcami, znamy wyzwania, przed którymi stoją i jesteśmy gotowi dać Ci wsparcie, którego potrzebujesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here