czyszczenie pralki – intensywne – domowe sposoby – mycie pralki – czym wyczyścić pralkę

0

Jak wyczyścić pralkę zerowym kosztem, wystarczy szklanka octu jabłkowego lub białego octu winnego? O porządek w pralce należy dbać, stosując małe i proste środki naturalne, z kilku powodów. Dobrze wyczyszczony, lepiej pracuje i zużywa mniej energii. Trwa też dłużej. Brudne natomiast psują zapach i jakość prania.

Kamień to wielki wróg pralki i prania. Jak pleśń, pozostałości detergentów i płynów do płukania tkanin oraz bakterie: wszystko to potencjalne, podwójne odpady. Podwójnie, ponieważ uszkadzają pralkę, obniżają jej wartość i lata życia, a przy tym negatywnie wpływają na świeżość, zapach i samą jakość prania, które robisz.

czyszczenie pralki – czym wyczyścić pralkę

Dlatego pralka, aby działała prawidłowo, zużywała mniej energii i dobrze prała, musi być czyszczona i utrzymywana w porządku, jak wszystkie urządzenia AGD.

Biorąc pod uwagę delikatność jego funkcji i częste użytkowanie (przy okazji: nie przesadzajcie z pralkami działającymi cały dzień), które z niego robimy. A żeby wykonać prostą, skuteczną i jednocześnie niedrogą pracę, zawsze wybieraj drogę czyszczenia naturalnymi metodami, chyba że mamy do czynienia ze zużyciem i brudem, który gromadził się zbyt długo. Rozróżnij również poszczególne części pralki, które mają być czyszczone, tj. iluminator, bęben, filtr, uszczelka.

Jak wyczyścić stronę zewnętrzną i bulaj – czym wyczyścić pralkę? Oko również chce mieć swoją część, więc nawet na zewnątrz pralka musi prezentować nienaganny wizerunek. Do czyszczenia zewnętrznej części pralki i drzwiczek użyj detergentu w sprayu, być może z mydłem marsylskim, albo przygotuj roztwór wody i octu lub wody i wodorowęglanu sody i posyp go obficie na zewnątrz pralki. Nadmiar usunąć miękką gąbką.

czyszczenie pralki - czym wyczyścić pralkę

Innym skutecznym rozwiązaniem dla zewnętrznej powłoki i bulaju jest 100 ml białego octu, 500 ml wody, 4 krople cytrynowego olejku eterycznego, 1 łyżka mydła marsylskiego i 1 łyżka wodorowęglanu sody, wszystkie składniki należy wlać razem do butelki wyposażonej w dzióbek. Rozpylić roztwór na bulaj i ścianki pralki, a następnie przetrzeć nieścieralną gąbką: uzyskasz godną pozazdroszczenia czystość.

Jak wyczyścić bęben. Raz w miesiącu zrób puste pranie, wkładając do umywalki szklankę octu jabłkowego lub białego wina (tego, który może pozostać w domu i jest przeznaczony, niewłaściwie, do końca w zlewie), w wysokiej temperaturze, tak aby zdezynfekować pralkę i wyeliminować wszelkie obecne w niej bakterie.

Czyszczenie automatu do prania – wlej odrobinę octu również do środka bębna i dodaj wodorowęglan sody, aby zwalczyć nieprzyjemne zapachy. Zamiast tego raz na trzy miesiące można zaplanować pranie z programem bawełnianym, zachowując otwartą szufladę.

czyszczenie pralki – czyszczenie automatu do prania

Gdy woda wypełni tę ostatnią, wlej litr wybielacza lub białego octu. Następnie ponownie uruchomić cykl, a potem go zatrzymać. Pozwól, by wybielacz lub ocet nabrał mocy, a następnie dokończ puste pranie, czyszczenie pralki domowe sposoby. Jeśli chcesz, aby Twój bęben zawsze ładnie pachniał, możesz podczas prania ubrań dodać do niego ocet jabłkowy z kilkoma kroplami olejku eterycznego z lawendy lub cytryny: mieszanka ta utrzymuje na dystans osadzanie się kamienia, a także sprawia, że ubrania są bardzo miękkie. Można również perfumować bęben, rozpylając w nim roztwór cytryny z wodą.

Jak wyczyścić uszczelkę, czyszczenie pralki domowe sposoby. Uszczelka jest bardzo delikatnym elementem pralki, ponieważ w jej wnętrzu gromadzi się wiele zanieczyszczeń i woda w niej stagnuje, generując silny zapach. Ponadto w uszczelce rozmnażają się bakterie i pleśń, co jest szkodliwe nie tylko dla samej pralki, ale także dla higieny pranych ubrań.

Uszczelkę można wyczyścić pastą składającą się z octu, cytryny i wodorowęglanu sody, którą należy wymieszać do uzyskania kremowej konsystencji, a następnie wetrzeć w gumowy element. Pasta musi przylegać do gumy, aby prawidłowo ją czyścić. Można też wyczyścić uszczelkę płynem do prania rozpuszczonym w ciepłej wodzie, a następnie gąbką po gumowych elementach. Dobrym sprzymierzeńcem jest również woda z octem, którą należy wetrzeć w czyszczone elementy za pomocą szczoteczki do zębów.

Jak wyczyścić filtr. Filtr możesz czyścić rzadziej niż inne części pralki, dlatego nawet raz w roku. Gdy masz zamiar to zrobić, zakręć wodę i oczywiście nie trzymaj włączonej pralki. Podczas czyszczenia filtra warto zaopatrzyć się w niewielką nieckę, która zbierze rozlaną brudną wodę i różne pozostałości.

czyszczenie pralki - czyszczenie automatu do praniaFiltr do czyszczenia pralki należy umyć pod bieżącą wodą i wyszorować szczoteczką do zębów i pastą wodorowęglanową w celu odkamienienia pozostałości wapna i brudu. Możesz namoczyć filtr w wodzie z octem, aby dokładniej go wyczyścić. Tą samą metodą można też wyczyścić podajnik, do którego wlewa się detergent i płyn do płukania tkanin.

Jak wyczyścić pralkę z górnym załadunkiem, domowe sposoby czyszczenia pralki. Jeśli masz pralkę ładowaną od góry, możesz ją wyczyścić używając wybielacza. Rozpocznij puste pranie w wysokiej temperaturze i zatrzymaj je, gdy tylko woda wypełni bęben.

czyszczenie pralki – intensywne – domowe sposoby

Gdy tak się stanie, wlej 1 litr wybielacza, a następnie ponownie uruchom program, aby ciepła woda wymieszała się z wybielaczem, domowe sposoby na czyszczenie pralki. Niech ta mieszanka działa wewnątrz bębna przez około godzinę, a następnie po tym czasie uruchom pralkę ponownie.

Pod koniec prania napełnij bęben wrzącą wodą i litrem octu i powtórz wstępną operację kolejny raz. Wybielacz ma silną moc dezynfekującą, a ocet niweluje uporczywy zapach wybielacza – domowy sposób na czyszczenie pralki. Czyść pralkę ładowaną od góry co najmniej raz w roku. Można również wyczyścić bęben wkładając do niego 1 kg soli gruboziarnistej, a następnie uruchamiając puste pranie w niskiej temperaturze. Sól dokładnie czyści również uszczelki.

Porady i wskazówki dotyczące naturalnego czyszczenia pralki. W tym poradniku przyjrzymy się kilku prostym i niedrogim sztuczkom, które pozwolą wyczyścić pralkę w ekologiczny sposób, minimalizując wpływ na środowisko. Możesz mieć idealnie czyste, pachnące i odkażone pranie z każdym cyklem prania, ale czy wiesz, jak naturalnie wyczyścić swoją pralkę? Aby osiągnąć takie rezultaty, należy odpowiednio konserwować urządzenie, zaczynając od czyszczenia wnętrza bębna, filtra, odpływów i rur.

Aby poprawić jej wydajność i zapobiec kosztownym, a także nieprzyjemnym „wypadkom”, pralka musi być zawsze idealnie czysta i odkażona, jeszcze lepiej, jeśli za pomocą niedrogich i bezpiecznych dla środowiska metod naturalnych, na pewno nie takich jak tradycyjne chemiczne detergenty dostępne na rynku.

Jak oczyścić pralkę z kamienia i pozostałości po detergentach?

Najgroźniejszymi wrogami pralki są bez wątpienia kamień i resztki detergentów, które mają tendencję do korodowania części funkcyjnych urządzenia, powodując w dłuższej perspektywie jego awarię, intensywne czyszczenie pralki. Jednocześnie bęben, filtr i tace na detergenty mogą stać się siedliskiem zarazków i bakterii, a także gromadzić złogi inkrustowanego brudu: najbardziej oczywistym rezultatem jest cuchnące, szare i zdecydowanie niehigieniczne pranie.

czyszczenie pralki - intensywne - domowe sposobyA jak czyścić pralkę? przecież wszystko, czego naprawdę potrzebujemy, aby nasza pralka była czysta i wydajna, jest na wyciągnięcie ręki, a w większości przypadków wystarczy otworzyć kuchenną szafkę, aby znaleźć wszystko, czego potrzebujemy:

  • biały ocet
  • wodorowęglan sody
  • olejek eteryczny z lawendy

Te trzy bardzo proste składniki pomogą Ci w naturalny sposób dogłębnie wyczyścić pralkę, nie pozostawiając nieprzyjemnych zapachów na praniu, unikając osadzania się kamienia i brudu oraz zachowując z czasem istotne części urządzenia. Wystarczy wykonać kilka przydatnych kroków, jak domowymi sposobami wyczyścić pralkę?

czyszczenie pralki – mycie pralki – jak umyć pralkę?

Jak wyczyścić śmierdzącą pralkę, jak umyć pralkę? Raz w miesiącu można przeprowadzić pusty cykl prania z białym octem. Bezpośrednio do kosza wlać 2 litry białego octu rozcieńczonego niewielką ilością wody, dodać 10 kropli olejku eterycznego z lawendy, rozpocząć dość długi program prania w temperaturze powyżej 60°. można również dodać 1 łyżkę sody oczyszczonej, aby wzmocnić sanityzujące i odtłuszczające działanie octu.

Zapach octu całkowicie zniknie podczas mycia dzięki działaniu olejku eterycznego z lawendy – mycie pralki. Efektem będzie błyszczący, odkażony koszyk, rurki bez wapna i przyjemny zapach lawendy. Czyszczenie uszczelki i bębna pralki. Aby uzyskać czysty bęben, możesz wykonać następujące czynności:

  • wlać 1 szklankę białego octu winnego do szuflady na detergenty
    rozpocząć cykl prania, pozwalając pralce pracować przez kilka minut, a następnie
  • wstrzymać się na godzinę
  • ponownie uruchomić ustawiony program aż do zakończenia

Równie ważne jest regularne czyszczenie filtra, które powinno odbywać się przynajmniej raz w miesiącu. Opłucz filtr bezpośrednio pod bieżącą wodą i użyj szczoteczki do zębów, aby usunąć uporczywy brud i inne zanieczyszczenia.

Ta sama szczoteczka jak i środek do czyszczenia pralki przyda się do dokładnego wyczyszczenia gumowych uszczelek i najtrudniejszych zakamarków drzwi. Jak wyczyścić wewnętrznie pralkę? Wszystkie zdejmowane części pralki wymagają równie dokładnego i częstego czyszczenia. Szczególnie wanny z detergentami, ponieważ to tam gromadzą się najbardziej uporczywe pozostałości kamienia, detergentu i płynu do płukania tkanin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here