czyszczenie pralki octem – i sodą kaustyczną – przepis – proporcje – ile octu do pralki

0

Jeśli Twoje ubrania po wypraniu wychodzą z pralki pełne kłaczków, prawdopodobnie musisz wyczyścić swoją pralkę. Większość ludzi zapomina, jak ważne jest utrzymanie pralki w czystości, nie tylko po to, by zapobiec powstawaniu kłaczków, ale także po to, by zapobiec jej uszkodzeniu. Wykonywanie comiesięcznego czyszczenia pralki pozwoli zachować ją na dłużej. Ale uwaga czyszczenie pralki octem i sodą proporcje: używanie ostrych środków chemicznych może jeszcze bardziej uszkodzić Twoją pralkę.

czyszczenie pralki octem – i sodą kaustyczną – proporcje

Zastosuj się więc do tych naturalnych wskazówek dotyczących czyszczenia, które sprawią, że Twoje ubrania i pralka będą służyć dłużej. Zacznij od usunięcia wszelkich kłaczków, włosów, papieru, monet, spinek do włosów lub innych materiałów, które możesz znaleźć wewnątrz pralki. Wyczyść dozownik mydła – czyszczenie pralki octem i sodą przepis. Przede wszystkim sprawdź, czy dozownik mydła jest wyjmowany. Jeśli tak, to świetnie! Usuń go i wyczyść szczoteczką do zębów oraz roztworem octu i sody oczyszczonej.

Jeśli ma skorupę, której nie możesz usunąć, namocz ją na kilka minut w wiadrze z ciepłą wodą i wyszczotkuj ponownie.

czyszczenie pralki octem - i sodą kaustyczną - proporcje

Jest to coś, co powinieneś robić za każdym razem, gdy używasz pralki. Ale jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zaufaj mi czyszczenie pralki sodą kaustyczną, będziesz zaskoczony, jak wiele brudu z niego usuniesz. Usuń brud ręcznie i wyszczotkuj go również szczoteczką do zębów. Umieść go pod bieżącą wodą, aby pozbyć się kłaczków i osadów. Ustaw pralkę na najdłuższy cykl i pozwól jej napełnić się wodą, czyszczenie pralki sodą oczyszczoną.

Gdy myjka jest już pełna wody i zaczyna wirować, dodaj do niej jedną filiżankę sody oczyszczonej i 750 ml białego octu. Niech wiruje, aby wymieszać domowe składniki z wodą. Podczas gdy pralka jest w stanie spoczynku, czyszczenie zmywarki octem i soda, mieszanka octu i sody oczyszczonej zacznie pracować, aby rozpuścić brud i zapewnić jej głębokie czyszczenie. Do czyszczenia zewnętrznej części pralki można również użyć roztworu octu i sody oczyszczonej. Wyszoruj ją gąbką, a w mniejszych zakamarkach użyj szczoteczki do zębów. Jeśli jest tłusta z jakiegoś powodu, użyj tego przepisu na mydło, rozcieńczając jedną filiżankę mydła do dwóch filiżanek wody.

czyszczenie pralki octem – przepis – ile dodać sody oczyszczonej do prania

Czas czytania: 5 minut, ile dodać sody oczyszczonej do prania. Rzeczy takie jak dezynfekcja pralki i sanityzacja to proste zadania, które znacznie przedłużają żywotność urządzenia. Ten artykuł oferuje krok po kroku, jak umyć pralkę i jak wyczyścić pralkę, w tym wskazówki dotyczące czyszczenia pralki octem i wodą z wybielaczem oraz porady dotyczące konserwacji.

Jeśli zamierzasz wykonać zabieg po raz pierwszy, zostaw oddzielnie Kremowy FIO i produkty wskazane poniżej, ile octu do pralki. Ważny także konsultować wytwórca wytyczne przed próbować podążać te porady na dlaczego czyścić pralka i upewniał się ty noszą ochronne rękawiczki gdy używać produkty.

Jak wyczyścić wnętrze pralki w 3 krokach, jak czyścić pralkę octem? Jeśli masz wątpliwości, jak prać w pralce białe pranie, kliknij w ten link. Teraz, jeśli twoje ubrania są czyste i potrzebujesz dowiedzieć się, jak je wyczyścić, postępuj krok po kroku poniżej:

czyszczenie pralki octem - przepis - ile dodać sody oczyszczonej do praniaPierwsze pranie wykonaj przy pustej pralce. Proces czyszczenia pralki należy rozpocząć od zakończenia cyklu prania przy pustej pralce. Jeśli Twoja pralka oferuje taką opcję, wybierz program z gorącą wodą, 40 lub 60 stopni. Pozwoli to usunąć wszelkie pozostałości detergentu, które nagromadziły się w bębnie. Jeśli Twoje urządzenie nie oferuje opcji gorącej wody, wyczyść pralkę używając najdłuższego programu z zimną wodą.

Powtórz mycie, ale tym razem dodaj ocet a jak wyczyścić pralkę octem i sodą. Następnie rozpocząć drugie pranie przy pustej maszynie. Kiedy jest pełna wody i zaczyna się mieszać, dodaj 3 ½ szklanki białego octu i ½ szklanki sody oczyszczonej. Pomoże to usunąć wszelkie zapachy i pozostałości.

czyszczenie pralki octem – jak wyprać – ile octu do pralki

Pozwól mieszać się mieszaninie przez około 30 sekund i wstrzymaj cykl lub wyłącz urządzenie, jak wyprać pralkę octem. Mieszanka powinna działać wewnątrz urządzenia przez 30 minut do godziny. Po namoczeniu maszyny, uruchomić ponownie i zakończyć cykl. W przypadku pralek automatycznych cykl wirowania przebiega podczas spuszczania wody, co pomaga poluzować wszelkie pozostałości.

Zakończ czyszcząc wnętrze pralki – kwasek cytrynowy pralka. Odłącz urządzenie od prądu i przetrzyj wnętrze szmatką zwilżoną w mieszaninie równych części ciepłej wody i octu. Teraz, gdy dowiedziałeś się, jak odkazić pralkę od środka, nie zapomnij przetrzeć wilgotną szmatką krawędzi bębna i pokrywy urządzenia.

Czy wiesz do czego służy wodorowęglan i jak może pomóc w sprzątaniu? Kliknij w link i przekonaj się, że ta pozycja kulinarna jest sprzymierzeńcem na każdą godzinę.

Dowiedz się również, jak czyścić pralkę ładowaną od frontu, mycie pralki octem. Jeśli zastanawiasz się jak prać pralkę z otwieranym frontem, możesz zacząć od wykonania dwóch prań jak w poprzednim kroku. Dokończyć dwa mycia jak w poprzednim kroku. Pod koniec drugiego cyklu dodaj do szuflady na detergenty dwie filiżanki białego octu lub wody z wybielaczem. Pomoże to usunąć wszelkie zapachy i pozostałości.

Wyjąć i wypłukać szufladę na detergenty, ocet i soda do czyszczenia pralki. Po zakończeniu drugiego cyklu wyjmij szufladę z detergentem i pozwól mu nasiąknąć w zlewie lub zbiorniku. Jeśli jest bardzo brudna, namocz ją w roztworze ciepłej wody i odrobiny wybielacza. Postępuj zgodnie z instrukcjami na etykiecie, aby uzyskać odpowiednią ilość i podjąć niezbędne środki ostrożności. Użyj szczoteczki do zębów, aby wyczyścić wszelkie pozostałości z szuflady na detergenty. Przed ponownym włożeniem szuflady do urządzenia należy ją dokładnie wypłukać.

czyszczenie pralki octem - jak wyprać - ile octu do pralkiOczyścić gumowe listwy i wkład szuflady, ocet i soda pralka. Podczas gdy szuflada się moczy, zwilżyć ściereczkę z mikrofibry ciepłą wodą i dokładnie przetrzeć gumową uszczelkę drzwi. Pociągnij delikatnie za krawędzie gumowej uszczelki i wytrzyj wszelkie ukryte pozostałości detergentu i brud. Nie zapomnij również wyczyścić miejsca, w którym mieści się szuflada na detergenty. Zostaw tę część do ostatniej, ponieważ może to być więcej pracy.

czyszczenie pralki octem – odkamienianie – zastosowanie sody oczyszczonej i octu

Porady, jak czyścić pralkę i suszarkę. Jeżeli ty posiadasz pralkę i suszarkę ja może być ciężki znajdować informację na dlaczego czyścić pralkę, ale tutaj są niektóre pożytecznie porady, odkamienianie pralki octem: Ewentualny barwnik lub inne kolorowe substancje pozostawione w bębnie można zazwyczaj usunąć nakładając wilgotną szmatką trochę, który jest doskonałym środkiem do czyszczenia maszyn.

Dla twardszych plam, zastosuj następnie wybierz program z gorącą wodą, jeśli to możliwe, i pozwól maszynie pracować przez piętnaście minut z kilkoma starymi szmatkami lub ręcznikami. Oczyść wszelkie zewnętrzne wentylatory na pralce i suszarce i upewnij się, że łopatki mogą się swobodnie poruszać.

Regularnie czyść filtr kłaczków w pralce i suszarce. Raz w miesiącu przepłucz filtr pod bieżącą wodą i pozwól mu wyschnąć przed ponownym włożeniem do urządzenia. Odkurzacz może ułatwić czyszczenie kłaczków z filtra i innych miejsc w pralce i suszarce.

Jak odkazić pralkę? Niezależnie od modelu pralki, jej sanityzacja jest niezbędna. Nagromadzenie detergentu i płynu do zmiękczania tkanin może pomóc bakteriom rozwijać się wewnątrz pralki, wodą z octem do czyszczenia proporcje. Ponadto, jeśli pierzesz czyjeś brudne pranie, niektóre wirusy mogą przetrwać normalne pranie.

Czynności opisane powyżej gwarantują już dokładne czyszczenie, ale aby dopełnić dezynfekcji należy włączyć do czyszczenia pralki specjalny komercyjny środek dezynfekujący lub wodę z wybielaczem.

Ponieważ dezynfekcja pralki to coś, co jest skuteczne tylko w wysokich temperaturach, upewnij się, że wybierasz cykl prania powyżej 40 stopni. Teraz, gdy już wiesz, jak zdezynfekować pralkę i odpowiednio wyczyścić wszystkie jej elementy, zadbaj o to, by Twoje ubrania również były sterylne: wrzuć do prania miarkę środka do dezynfekcji bielizny lub kubek sody oczyszczonej, używając odpowiedniej miary detergentu. Porady dotyczące konserwacji pralki.

czyszczenie pralki octem - odkamienianie - zastosowanie sody oczyszczonej i octu

Łatwiej jest robić takie rzeczy jak pranie w środku i utrzymywanie go w czystości, jeśli regularnie przestrzegasz tych prostych wskazówek dotyczących konserwacji pralki, zastosowanie sody oczyszczonej i octu: Zawsze używaj odpowiedniej ilości detergentu podczas prania swoich rzeczy, stosując się do instrukcji dozowania podanych na etykiecie produktu. Jeśli użyjesz odpowiedniej ilości mydła, nagromadzenie osadów wewnątrz urządzenia zmniejszy się i nie będziesz musiał tak często czyścić pralki.

W razie potrzeby stosować tabletki przeciw osadom wapiennym. Tabletki sprawią, że rury dopływowe i odpływowe będą wolne od osadów mineralnych. Jeśli mieszkasz w regionie z twardą wodą, regularnie sprawdzaj stan rur urządzenia i używaj większej ilości octu do czyszczenia urządzenia. Utrzymuj zewnętrzną stronę maszyny w czystości. Aby skutecznie ją wyczyścić, wybierz poręczne produkty, takie jak chusteczki dezynfekujące OMO. Okay, teraz gdy ty znasz najlepszy metody na dlaczego czyścić pralki, utrzymuje twój zawsze unikać rozprzestrzeniać zarazki i bakterie i ochraniać twój rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here