ciche odkurzacze ranking – bardzo – mały – lekki – ile kosztuje

0

Jeśli masz zamiar odkurzać, to proszę, rób to jak najciszej. Ale przy jakiej głośności odkurzacz faktycznie kwalifikuje się jako głośny lub cichy? Przez wiele lat konsumenci mogli orientować się w unijnej etykiecie, na której producenci musieli podawać informacje o objętości. Ale od 2019 roku to się zmieniło. Jak można teraz stwierdzić, który odkurzacz jest cichy i jakie aktualne modele szeptów są na rynku, pokazujemy tutaj. A my przedstawiamy siedem cichych odkurzaczy, które są szczególnie ciche.

Ankieta: Hałas jest najbardziej irytującą rzeczą w odkurzaniu. Co najbardziej denerwuje ludzi podczas odkurzania? Szwedzka Grupa Electrolux, producent sprzętu AGD, chciała się tego dokładnie dowiedzieć w badaniu przeprowadzonym w 2013 roku wśród 28 000 konsumentów na całym świecie.

ciche odkurzacze ranking – bardzo cichy – ile kosztuje?

Wynik: Ponad jedna trzecia wszystkich respondentów (36 procent) uważa, że (36 proc.) najbardziej przeszkadzał im hałas odkurzacza. Dopiero potem – daleko w tyle, bo na poziomie 17 procent – pojawia się niewystarczająca siła ssania. Ciche odkurzacze są więc bardzo pożądane.

Kiedy odkurzacz jest cichym odkurzaczem? Od 2013 roku technologia rozwinęła się jeszcze bardziej i bardzo ciche odkurzacze stały się znacznie cichsze. Ale kiedy bardzo cichy odkurzacz jest faktycznie zbyt głośny? Oficjalnie określa to dyrektywa UE. Przewiduje on 80 decybeli jako średnią maksymalną głośność. Jest to dość głośne i odpowiada hałasowi ruchliwej drogi w odległości pięciu metrów.

Nowoczesne bardzo ciche odkurzacze osiągają wartości około 60-70 decybeli. Niektórzy producenci podają nawet wartości w okolicach 50 decybeli. Na pierwszy rzut oka nie brzmi to jak duża różnica. Ale: wzrost o zaledwie dziesięć decybeli jest odbierany przez ludzkie ucho jako dwa razy głośniejszy. I odwrotnie, dziesięć decybeli mniej jest odbierane tylko jako połowa głośności. Pod tym względem różnica jest już wyraźnie słyszalna. W naszym przykładzie oznacza to, że odkurzacz o mocy 50 decybeli jest tylko o jedną czwartą głośniejszy niż odkurzacz o mocy 70 decybeli.

ciche odkurzacze ranking - bardzo cichy - ile kosztuje?

Odkurzacze cicho pracujące: etykieta UE już nieaktualna. W przeszłości, aby rozpoznać cichy odkurzacz, konsumenci musieli jedynie spojrzeć na etykietę energetyczną UE. Jednym z oznaczeń na etykiecie był poziom hałasu. Niestety, nie jest to już takie proste z bardzo cichy odkurzacz. W związku ze skargą producenta odkurzaczy, UE wycofała w 2019 r. znak dla odkurzaczy. Od tego czasu na koparkach nie wolno już umieszczać etykiet unijnych.

ciche odkurzacze ranking – mały – lekki – bezworkowy

Kiedy to się zmieni? Komisja UE rozważa gruntowną zmianę wytycznych dotyczących etykiety. Według zmieniona etykieta nie zostanie jednak prawdopodobnie wprowadzona przed połową 2023 roku. Brak etykiety UE utrudnił porównanie odkurzaczy.

W sklepach detalicznych i online można znaleźć szeroki wybór odkurzaczy, od klasycznych odkurzaczy, poprzez odkurzacze bezworkowe, odkurzacze wodne, roboty i odkurzacze ręczne. Ale tylko kilka z nich mieści się w samochodzie, bo są ciężkie i trzeba je podłączać do sieci. Który z nich powinieneś wybrać? Możemy doradzić, który z nich najlepiej spełni Twoje wymagania.

Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze odkurzacza ręcznego do samochodu? Czyszczenie wnętrza samochodu może być dość łatwe, jeśli masz odpowiednie narzędzie. Cchy bezworkowy odkurzacz ma tę zaletę, że jest mały i lekki w porównaniu z tradycyjnymi odkurzaczami podłogowymi lub kijowymi. Jego zaletą jest również to, że dzięki odpowiednim uchwytom może wyczyścić przestrzenie między fotelami oraz różne załamania w samochodzie, w tym otwory wentylacyjne.

Innowacyjna technologia. W dzisiejszych czasach środowisko jest bardzo zapylone, szczególnie w miastach. Ponadto w samochodzie osadza się dużo brudu z butów. Na wsiach samochody często wypełniają się błotem. Dla rodzin z dziećmi utrzymanie samochodu w czystości jest jeszcze większym wyzwaniem, ponieważ pozostawiają one okruchy lub plamy na siedzeniach i podłodze. Herbatniki i czekolada to wyzwanie dla odkurzacza.

Właściciele psów, kotów czy innych zwierząt domowych również mają problem z utrzymaniem samochodu w czystości z powodu sierści na siedzeniu. W takim przypadku potrzebny jest cichy mały odkurzacz o większej mocy, który poradzi sobie również z włosami.

Należy wziąć pod uwagę, że odkurzacze ręczne ze względu na mniejsze rozmiary mają również mniejszą moc i wydajność zbierania niż odkurzacze domowe. Jednak zazwyczaj nie mieszczą się one w samochodzie. Jedną z opcji jest podjechanie na stację benzynową i odkurzenie.

ciche odkurzacze ranking - mały - lekki - bezworkowy

Ale czasami mocne i ciche odkurzacze mogą się zepsuć. Kolejną wadą jest brak prywatności, czasu i spokoju na umycie samochodu, gdy za nami stoi kolejka innych zmotoryzowanych. Zdecydowanie warto mieć w samochodzie swój własny podręczny odkurzacz, z którego można korzystać zawsze i wszędzie. Najlepiej wybrać urządzenie bezprzewodowe o odpowiedniej mocy.

Power. Wiele ręcznych odkurzaczy samochodowych wymaga zasilania bezpośrednio z samochodu za pomocą kabla, na przykład przez zapalniczkę. Cichy odkurzacz ranking MISURA posiada akumulator 7,4V/2000mAh*2 i w razie potrzeby można go łatwo naładować za pomocą kabla USB . Jest to jeden z niewielu modeli na czeskim rynku, który można ładować przez USB a ile kosztuje odkurzacz zobacz.

ciche odkurzacze ranking – mocne i ciche – 60 db – najcichszy

Żywotność baterii. Czas pracy na baterii wynosi od 15 do 20 minut, w zależności od prądu. Nie zapomnij naładować baterii po każdej sesji odkurzania, aby zawsze mieć odkurzacz gotowy do użycia. Można też ładować się podczas jazdy samochodem, więc jaki cichy odkurzacz wybrać?

Odkurzanie to prosty i skuteczny sposób na utrzymanie domu wolnego od sierści zwierząt domowych, kłaczków i cząsteczek kurzu. Jednak lekki i cichy odkurzacz ma też małą wadę: często jest nieprzyjemnie głośny podczas pracy. Na szczęście nie jest to konieczność, ponieważ na rynku dostępne są również modele cichych odkurzaczy.

Jeśli więc nie chcesz przeszkadzać sąsiadom podczas odkurzania i ewentualnie jednocześnie słuchać muzyki, powinieneś mieć oczy szeroko otwarte na cichy odkurzacz. W dzisiejszym poradniku zakupowym dowiesz się, kiedy najcichszy odkurzacz electrolux jest uznawany za cichy, które modele są szczególnie ciche i na co powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie cichego odkurzacza.

Dlaczego najcichszy odkurzacz bezworkowy ma sens. Dla większości użytkowników odkurzacza podczas odkurzania nie jest denerwujący brak siły ssania czy skomplikowana obsługa, ale głośny hałas. Trudno się temu dziwić, bo stres i hałas i tak są na porządku dziennym w naszym codziennym życiu. Co zrozumiałe, niewiele osób ma ochotę na operowanie głośnym odkurzaczem po pracy.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej konsumentów poszukuje cichego odkurzacza. To oszczędza nerwy i uszy. Ponadto korzyści odnosi również Twoje otoczenie: członkowie rodziny w sąsiednim pokoju mogą słuchać muzyki, odrabiać lekcje, rozmawiać przez telefon lub pracować. Zwierzęta domowe nie są straszone, dzwonek listonosza jest słyszalny, a sąsiedzi nie muszą czuć się zaniepokojeni – nawet jeśli chcesz odkurzać późno w nocy.

ciche odkurzacze ranking – moc ssania 2000w – odkurzacze cicho pracujące

Kiedy odkurzacz cichy bezworkowy jest uważany za cichy? To, kiedy odkurzacz 60 db jest uznawany za zbyt głośny, zostało oficjalnie określone w dyrektywie UE. Zgodnie z nim średnia maksymalna głośność nie może przekraczać 80 decybeli. W praktyce jednak 80 decybeli to już wysoka wartość – mniej więcej porównywalna z hałasem ruchliwej drogi głównej w odległości pięciu metrów. Dlatego lepiej poszukać cichszego odkurzacza. Aby dać Ci lepsze pojęcie o tym, co oznacza poziom decybeli, przygotowałem dla Ciebie listę codziennych hałasów do porównania:

  • ciche odkurzacze ranking - moc ssania 2000w - odkurzacze cicho pracujące140 decybeli: samolot odrzutowy w odległości około 30 metrów.
  • 130 decybeli: próg bólu dla hałasów
  • 90 decybeli: młot pneumatyczny lub dyskoteka
  • 80 decybeli: Ruch drogowy w odległości pięciu metrów
  • 70 decybeli: Kosiarka spalinowa
  • 60 decybeli: normalna rozmowa w odległości jednego metra
  • 50 decybeli: Praca silnika samochodu na biegu jałowym w odległości 7,5 metra
  • 40 decybeli: Cicha biblioteka
  • 10 decybeli: szelest liści w pewnej odległości

Nowoczesny odkurzacz moc ssania 2000w osiąga obecnie wartości od 60 do 70 decybeli. Niektórzy producenci osiągają również wartości w okolicach 50 decybeli. To, co brzmi jak mała różnica, w praktyce robi ogromną różnicę. Przecież wzrost o zaledwie dziesięć decybeli jest odbierany przez ludzkie ucho jako dwa razy głośniejszy. Warto więc dać pierwszeństwo odkurzaczowi 60-decybelowemu przed 70-decybelowym, aby oszczędzić sobie nerwów i uszu.

Ciche odkurzacze – automatycznie niska wydajność? Niektórzy konsumenci obawiają się, że cichy odkurzacz automatycznie idzie w parze z niższą mocą ssania. Jest to jednak błędne rozumowanie. Istnieją ciche odkurzacze podłogowe z workiem na kurz, ciche odkurzacze cyklonowe bez worka, ciche odkurzacze ręczne lub odkurzacze cicho pracujące na kiju, a także ciche roboty próżniowe, z których wszystkie mogą osiągnąć dobrą siłę ssania.

Jeśli chodzi o siłę ssania, to pomiędzy cichymi modelami jest równie wiele różnic, co pomiędzy głośniejszymi urządzeniami.

Aby przekonać się o sile ssania przed zakupem, można z grubsza zorientować się w poborze mocy – czyli wattage. Nie daje to jednak jednoznacznej informacji o sile ssania, a raczej o poborze mocy. Dlatego należy również dowiedzieć się o rzeczywistą siłę ssania, która jest mierzona w milimetrach słupa wody (mmWS). Ponieważ: Modele o mocy 400 W mogą osiągnąć lepszą siłę ssania niż urządzenia o mocy 600 W dzięki przemyślanej konstrukcji, pod warunkiem, że wszystkie elementy są dobrze skoordynowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here